کدخبر: ۲۹۲۲۴۱ لینک کوتاه

شخصیت شناسی از روی میوه‌

اقتصادنیوز : به کدام میوه علاقه مند هستید؟ آیا می دانید رابطه معنا داری از شخصیت شما و علاقه مندی شما به میوه های مختلف وجود دارد در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پرشین وی؛ هر فردی یک میوه خاصی را دوست دارد جالب است بدانید که علاقه هر یک از شما به هر میوه ای نشان دهنده خلقیات دورنی شما است ما در این مطلب از پرشین وی اجزیه تحلیل  شخصیت شناسی  از روی میوه ها را برای شما عزیزان آماده کرده ایم  شخصیت شناسی از روی میوه  مورد علاقه شما.

شخصیت شناسی از روی میوه

آیا می‌دانید که می‌توانید از روی میوه‌های انتخاب شده شخصیت آدم‌ها را شناسایی کنید و براساس میوه‌های موردنظر ‌بگویید که شرایط روحی و روانی اشخاص مختلف چگونه است؟ ‌ پرتقال: از بین میوه‌ها اگر پرتقال میوه محبوب شماست، شما آدمی پرقدرت و بسیار صبورید و دوست دارید کارها را به آرامی و‌با متانت، اما در عین حال با درایت کامل و جسارت به انجام برسانید. سخت کوش، پرتلاش و کمی خجالتی هستید؛ اما در ‌دوستی می‌توان به شما اعتماد کرد. شما دوستان خود را با دقت انتخاب کرده و با تمام وجودبه آنها عشق می‌ورزید و از ‌درگیری و تنش به هر قیمت پرهیز می‌کنید.

شخصیت شناسی از روی میوه

چنانچه سیب میوه محبوب شماست، فردی اسراف‌کار و بسیار رک‌گو هستید.

‌ سیب: ‌چنانچه سیب میوه محبوب شماست، فردی اسراف‌کار و بسیار رک‌گو هستید. اگرچه ممکن است شخصاٌ بهترین سازمان‌دهنده ‌و مدیر نباشید، اما می‌توانید رهبر یک تیم کوچک باشید که با تلاش زیاد، تیم را به موفقیت‌های بزرگ می‌رسانید. در بیشتر ‌موقعیت ‌ها می‌توانید به سرعت و به درستی تصمیم بگیرید؛ شما از سفرهای کوتاه و غیرمنتظره لذت می‌برید. زمانی که با ‌شریک زندگی خود به سر می‌برید، جذاب و خونگرم به نظر می‌آیید و به شدت عاشق زندگی به مفهوم واقعی آن هستید.

شخصیت شناسی جالب از روی میوه ها

‌‌آناناس: ‌اگر آناناس میوه‌ مورد علاقه‌ شماست، بسیار سریع تصمیم می‌گیرید ‌و سریع‌تر از آن عمل می‌کنید. در تغییر شغل و خطر ‌کردن در زمینه‌ اجتماعی شجاع و بی‌باک هستید. شما دارای یک توانایی ‌‌استثنایی در مدیریت می‌باشید و نمی‌گذارید کار ‌‌روی دستتان بماند. ‌‌دوست دارید مورد اعتماد دیگران باشید، معمولا خیلی سریع با دیگران ‌ارتباط دوستانه برقرار نمی‌کنید، ولی به محض انجام ‌این کار دوستتان را برای همیشه برای خود نگه شخصیت شناسی از روی میوه می‌دارید. به ندرت به دنبال زندگی رمانتیک می‌روید و شریک شما غالبا به ‌واسطه این صفات ممتاز تحت تاثیرتان قرار می‌گیرد، اما از توانایی شما ‌در نشان دادن این احساسات ناامید شخصیت شناسی از روی میوه است.

‌‌ ‌ موز: ‌‌ ‌عاشقان موز افرادی دوست داشتنی، آرام و طبیعتا گرم و با احساس هستند. شما غالبا از نداشتن اعتماد به نفس و خجالتی ‌‌بودن در رنج هستید. دیگران از طبع آرام و شیرینتان سوء‌استفاده کرده و ‌‌سعی می‌کنند به این وسیله برای خود ‌موقعیت‌های جالبی را رقم بزنند. عاشق شریک زندگی خود در تمام زمینه‌ها هستید و این عشقبه خاطر زیبایی جسمی و ‌‌‌روحی اوست! به خاطر روشی که دارید روابط شما با او همواره در یک هماهنگی کامل است.

‌ ‌نارگیل: ‌دوستداران این میوه سنگین و کمیاب افرادی جدی، بافکر و باشعور هستند. شما از روابط اجتماعی لذت می‌برید و به ویژه روی ‌همراهان و دوستان خود حساسیت خاصی دارید. ممکن است کمی خودخواه به نظر آیید، اما لزوما چنین صفتی در شما ‌برجسته نمی‌شود. شما فردی سریع الانتقال، آگاه و گوش به‌زنگ هستید که در زمینه‌ شغلی همیشه در بالاترین رده قرار ‌داشته و به بهترین نحو کارها را انجام می‌دهید. شما نیاز به شریکی عاقل داشته و عقل و احساس را با هم در این مسئله ‌دخالت نمی‌دهید.

رابطه بین شخصیت و دوست داشتن میوه ها

‌ گیلاس: ‌چنانچه گیلاس میوه محبوب شماست، زندگی همیشه به شیرینی که در نظر ‌دارید خود را به شما نشاننمی‌دهد. فراز و فرود ‌در زندگیتان زیاد است، به ویژه در موقعیت‌های حرفه‌ای و کاری. شما همیشه و در هر پروژه‌ای کمی پول به دست می‌آورید ‌و نه به مقدار زیاد. ذهنی فعال و خلاق داشته و غالبا به دنبال چیزهای نو هستید. شما شریکی صمیمی و وفادار می باشید، اما ‌اثر گذاشتن بر احساسات شما کار ساده‌ای نیست. خانه‌تان برای شما به ‌منزله بهشت است و هیچ چیزی را بیشتر از این ‌دوست ندارید که در منزل باشید و دوستان، آشنایان و افراد خانواده، شما را ‌دوره کنند.

‌ انگور سیاه: ‌به طور کلی آدمی مودب و خوشرو هستید، اما گاهی اوقات سریعو به ‌شدت عصبانی می‌شوید، هرچند به همان سرعت نیز ‌‌ ‌عصبانیت شما فروکش می‌کند. از زیبایی‌ها به هر شکلی که باشد، لذت ‌می‌برید. بسیار محبوب و موردعلاقه دیگران هستید ‌و این محبوبیت به علت طبیعت گرم شماست. شور، شوق و علاقه وافری  شخصیت شناسی از روی میوه به ‌زندگی دارید و ازهر کاری که می‌کنید، لذت ‌می‌برید؛ اعم از لباس پوشیدن، خوردنو خوابیدن. شریک شما باید در تمام ‌شور و علاقه شما سهیم باشد تا بتواند ازتمام ‌چیزی که به او هدیه می‌دهید،لذت ببرد! ‌

شخصیت شناسی از روی میوه

‌چنانچه گیلاس میوه محبوب شماست، زندگی همیشه به شیرینی که در نظر ‌دارید خود را به شما نشان 

نمی‌دهد.

هلو: ‌درست مثل هلو شما از عصاره زندگی لذت می‌برید. فردی رک گو بوده و ‌روشی دوستانه دارید. در بخشش و در فراموش ‌کردن نظیر ندارید و برای دوستی‌ها ارزش بسیار زیادی قائل هستید. حس ‌استقلال‌طلبی در شما بسیار قوی می‌باشد و این امر‌ ‌از شما فردی راستگو ساخته است. ‌عاشقی ایده‌آل، صبور، صمیمی و یکرنگ هستید. با این حال به هیچ وجه دوست ندارید احساسات خود را در ملاء عام بروز دهید.پ

‌ ‌گلابی: ‌چنانچه فکر خود را معطوف به انجام کاری می‌کنید، می‌توانید آن را با ‌موفقیت به انجام برسانید. شما دوست دارید که نتیجه ‌تلاش‌هایتان را به سرعت ببینید. از انگیزه‌های مفید ذهنی لذت برده و ‌دنباله‌رو آن هستید.کمی خجالتی به نظر می‌رسید و ‌در بیان احساسات خود چندان راحت نیستید. زمانی که به دنبال شریک ‌زندگی هستید به هوش سرشار، دید وسیع و دل ‌دریایی‌اش اهمیت می‌دهد.‌

بیشتر بدانید ازشخصیت شناسی چیست؟

روانشناسی شخصیت شناسی بسیار گسترده و پیچیده می باشد و بسیار مهم و کاربردی در زندگی و کار ما، از آنجایی که این دانش در مذاکرات ما می تواند بسیار کمک نماید و با استفاده از این دانش بسیار راحت تر با طرف مذاکره کننده ارتباط برقرار می نماییم، لازم دانستم بطور خلاصه نگاهی به شخصیت شناسی داشته باشم.

کلمه شخصیت (Personality) از ریشه (Persona) گرفته شده است که به معنی «نقاب و ماسک» می باشد و اشاره به بازیگران یونان و رم قدیم دارد که ماسک و نقابی بر چهره می‌گذاشتند.

روش ها و مدل های مختلفی در دنیا برای تحلیل شخصیت استفاده می شود، ما بهترین و پرکاربردترین آن (از دید بنده و بزرگان شخصیت شناسی) را برای آموزش انتخاب نمودیم.

MBTI چیست؟

MBTI مخفف ( Myers – Briggs – Type – Indicator ) می باشد که بر اساس آن چهار الویت و شانزده تیپ شخصیتی خواهیم داشت که در مقاله هایی بطور کامل (در حدی که به درد ما در مذاکراتمان بخورد) اشاره خواهد شد.

یک مذاکره کننده موفق ابتدا باید آگاهی لازم از خود و شخصیت خودش در ابتدا داشته باشد و پس از آن شناخت از طرف مقابل مذاکره کننده.

برای راحت تر عنوان نمودن و آشنایی بیشتر به تعریف چهار الویت می پردازیم:

ابتدا ما باید بدانیم دریافت انرژی ما چگونه می باشد، از خودمان انرژی می گیریم یا از دیگران که به دو دسته دورنگرا و برونگرا تقسیم می شوند.

پس از آن بدانیم چه نوع اطلاعاتی را طبیعتاً متوجه می شویم که به دو دسته منطقی و شهودی تقسیم می شود.

چگونه تصمیم می گیریم که به دو دسته تفکری و احساسی تقسیم می شود.

و در انتها چگونه دوست داریم که دنیای بیرون از خود را سازمان دهی کنیم که به دو دسته منظم و منعطف تقسیم می گردد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند