کدخبر: ۲۹۲۲۹۰ لینک کوتاه

پاسخ رهبر انقلاب به گزارشی درباره میزان خطای موشک‌های ایران

اقتصادنیوز: رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح انهدام پهپاد آمریکایی را در راستای راهبرد مقاومت دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سردار عباس سه‌دهی در همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که امروز چهارشنبه 12 تیر در نیروی‌ پدافند هوایی ارتش برگزار شد، اظهار کرد: یکی از نکات بسیار مهم بیانیه گام دوم، موضوع ایستادگی است چنانکه در مراسم امسال سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، محور اصلی بیانات فرمانده معظم کل قوا، راهبرد مقاومت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با بیان اینکه «مقاومت» مقوله‌ای راهبردی است که همه شئون اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را در بر می‌گیرد، گفت: برای حرکت رو به جلو در گام دوم انقلاب، باید گذشته را به دقت و با توجه به زوایای ظریف آن بشناسیم و از آن درس بگیریم.

رئیس دفتر ارتباطات مردمی نیروهای مسلح با بیان اینکه مقاومت، یکی از راهبردهای اساسی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) بود، افزود: همین راهبرد باعث شد که تفکر امام خمینی (ره) به عنوان یک مکتب شناخته شود.

سردار سه‌دهی با بیان اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب، حرف‌های فراوانی نسبت به تنها بازوی دفاعی آن روزهای کشور یعنی ارتش مطرح بود، گفت: فضاسازی‌ها اینگونه بود که ارتش متعلق به رژیم گذشته است و باید به کلی جمع شود. سازمان‌های جاسوسی خارجی هم تلاش زیادی داشتند که در ابتدای انقلاب ریشه ارتش را بزنند. در داخل هم عده‌ای با اگاهی و جماعتی هم با جهل، هر روز جلو درب ستاد مشترک ارتش جمع می‌شدند و شعار می‌دادند که ما ارتش بی‌طبقه توحیدی می‌خواهیم. متاسفانه برخی از یاران خاص امام همین تفکر را داشتند اما امام در برابر این فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها مقاومت کردند.

وی ادامه داد: امام نظرات مشورتی حضرت آقا که آن زمان در شورای عالی دفاع بودند را پذیرفتند و تاکید کردند که ارتش باید حفظ شود و ساختارهای آن هماهنگ با ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقویت شود.

رئیس دفتر ارتباطات مردمی نیروهای مسلح با بیان اینکه راهبرد مقاومت امام خمینی (ره) باعث اثبات و تحکیم ارتش در کشورمان شد، عنوان کرد: قبل از انقلاب و در سال 1349، زمانی‌که خصومت‌های مرزی ایران و عراق به اوج‌ خود رسیده بود،  فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش، فرماندهان نیروی زمینی را جمع کرد و گفت «یعنی چه که می‌گویید جواب نظامی به عراق بدهیم. اگر وارد جنگ با عراق شویم، فقط برای 72 ساعت استمرار عملیاتی داریم و بعد از 3 روز، دیگر نمی‌توانیم جنگ‌را ادامه دهیم».

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران و نفس مسیحایی امام راحل و تلاش‌های مستمر حضرت آقا که نماینده امام(ره) در ارتش بودند، موجب شد که ارتش 8 سال در دفاع مقدس، آن همه افتخارآفرینی کند، گفت: رژیم گذشته با وجود همه سرسپردگی‌ها به آمریکا و اذنابش و با وجود تمام مزدوری‌هایش نمی‌توانست بیش از 3 روز در برابر عراق مقاومت کند اما امام ارتشی ساخته و پرداخته کرد که 8 سال در جنگ از خود رشادت نشان دهد.

رئیس دفتر ارتباطات مردمی نیروهای مسلح ادامه داد: امروز نیروهای مسلح ما قطعا یکی از قَدَرترین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند.

سردار سه‌دهی یادآور شد: زمانی‌که در صنایع دفاعی کشور، کارهای ساخت موشک انجام می‌شد، اولین گزارشی که به مقام معظم رهبری عرضه شد این بود که خطای موشک‌های ساخته شده، بین 2 تا 8 کیلومتر است، حضرت آقا گفتند این میزان از انحراف قابل قبول نیست. مدتی بعد دومین گزارش را آوردند و گفتند که این خطا به 100 متر رسیده است. حضرت آقا باز هم قبول نکردند. در گزارش بعدی انحراف به 30 تا 70 متر رسیده بود. خدا شهید طهرانی مقدم را رحمت کند. حضرت آقا اینجا فرمودند باید موشک نقطه‌زن را طراحی کنید.

وی با بیان اینکه امروز دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت با 82 کشور ائتلاف و 7 تریلیون دلار هزینه کرد ولی به فضل الهی شکست خورد، گفت: امروز بعد از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی و با وجود تمام تحریم‌های ظالمانه دشمنان، پهپاد جاسوسی آمریکا که 220 میلیون دلار برای آن هزینه شده بود و بارها گفته شده بود که این پهپاد قابل شناسایی نیست، به وسیله سامانه پدافندی بومی کشور شناسایی و ساقط شد. ما این اتفاق مبارک را از راهبرد مقاومت داریم.

سردار سه‌دهی در پایان گفت: لازمه پیشبرد راهبرد مقاومت، وجود ایمان، معنویت، روحیه دینی و باور انقلابی است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند