کدخبر: ۲۹۲۲۹۹ لینک کوتاه

ایوانکا ترامپ سوژه رسانه های جهان شد

اقتصادنیوز: پس از پایان اجلاس جی بیست اغلب رسانه های جهان اقدام به انتشار تصاویر و خبرهای طعنه آمیز در خصوص دختر رئیس جمهوری آمریکا کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر؛ «ایوانکا ترامپ» دختر دونالد ترامپ و همسرش «جرد کوشنر» هیچ عنوان رسمی در دولت آمریکا ندارند اما در تمامی سفرهای خارجی و دیدارهای مهم بین المللی به همراه رئیس جمهور ایالت متحده حاضر می شوند.

اقدام چند رسانه از جمله بی بی سی در انتشار فیلمی از حاشیه اجلاس جی بیست که در آن ایوانکا سعی دارد به نوعی خود را وارد بحث «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه، «تراز می» نخست وزیر انگلیس، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا، «کریستین لاگارد» رئیس صندوق بین المللی پول و… کند به شدت با استقبال و تمسخر مردم جهان مواجه شده به طوری که کاخ سفید مجبور به صدور بیانیه در خصوص آن شده است.

پیشتر نیز در جریان سفر ترامپ به عربستان حاشیه هایی در خصوص حضور ایوانکا در جمع مقامات عربستانی ایجاد شده بود.

از سوی دیگر روزنامه واشنگتن پست با گزارشی تحت عنوان: ایوانکا در دولت آمریکا چه کاره است؟ به انتقاد از این روند پرداخته است. واشنگتن پست با اشاره به اقدامات غیر متعارف ایوانکا می نویسد «دونالد ترامپ، در چند نشست مهم بین‌المللی و تعامل با رهبران جهان در نشست گروه بیست در ژاپن، دخترش، ایوانکا را همانند یک دیپلمات و مقام دولتی واقعی در جایگاه نخست قرار داد و بعد به همراه او و جرد کوشنر، دامادش به منطقه غیر نظامی بین دو کره رفت تا با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی دیدار کند. همراهی ایوانکا و کوشنر در حالی بود که جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا جایی در مغولستان به سر می‌برد.

انتشار ویدئویی از ایوانکا که نشان می‌دهد او برای ورود به بحث سیاستمداران تقلا می‌کند، ابعاد جدیدی را فاش می‌کند؛ گویی او احساس می‌کند در جشنی خودمانی حضور دارد.

این روزنامه آمریکایی می نویسد: روابط خارجی مبتنی بر خانواده امری غیر منطقی برای دموکراسی ما است و ایوانکا ترامپ باید عقب برود چون آمریکایی‌ها او را انتخاب نکردند و ما هیچ راهی برای مسئول دانستن او نداریم و از عملکرد او در دولت حمایت نمی‌کنیم.

قرار گرفتن ایوانکا ترامپ بر سر میز سران جهان نمونه‌ای از صعود یک زن حرفه‌ای نیست. اینکه فرزند رئیس‌جمهوری آمریکا باشید، به خودی خود برای حضور در نشست‌های دیپلماتیک صلاحیت نمی‌آورد.

واشنگتن پست با اشاره به سوء استفاده ایوانکا از حضور در عالی ترین جلسات بین المللی می نویسد: ایوانکا مسئول کامل سوء استفاده از موقعیت است. نباید فراموش کرد که ایوانکا با وجود اینکه مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا است همچنان کسب و کار شخصی خود را دنبال می‌کند و طبق گزارش‌ها، او و کوشنر سال گذشته از راه‌های تجارت خودشان ۲۹ میلیون دلار درآمد داشتند. ایوانکا از دولت آمریکا حقوق نمی‌گیرد پس برای ما کار نمی‌کند. آمریکایی‌ها وقتی می‌بینند خانواده ترامپ در نشست‌های بین‌المللی شرکت می‌کند، این سوال را می‌پرسند: آیا به نفع کسی کار می‌کنند؟

با توجه به اینکه ایوانکا ترامپ هیچ تجربه و مهارتی در گفتگوهای دیپلماتیک ندارد، پس چه منافعی با حضور او حفظ می‌شود»؟

این مطلب برایم مفید است