کدخبر: ۲۹۲۳۴۳ لینک کوتاه

مهمترین دلیل گرانی خودرو چیست؟

​اقتصاد نیوز:یک نماینده مجلس گفت: ورود پول‌های سرگردان مردم به بازار خودرو به‌دلیل کاهش ارزش پول ملی، حضور دلالان در بازار و افزایش نرخ ارز از جمله مهم‌ترین دلایل گرانی خودرو هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبر آنلاین، خرید خودرو این روزها یکی از مهمترین اهداف برای حفظ ارزش سرمایه های خرد تبدیل شده است. نظر افضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی درخصوص دلایل افزایش قیمت خودرو به خبرآنلاین گفت: باتوجه‌به کاهش ارزش پول ملی، پول‌های سرگردان مردم راهی بازار خودرو شد، دلالان نیز در بازار حضور داشتند و این مسائل موجب افزایش قیمت خودرو شد.

وی ادامه داد: در ماه‌های گذشته افزایش قیمت ارز نیز به وجود آمد، همچنین قطعات مورد نیاز برای تولید خودرو به‌موقع تأمین نشد و عرضه خودرو دچار مشکل شد، واردات نیز انجام نمی‌شود بنابراین تمام این مسائل دست‌به‌دست هم داد و باعث گرانی خودرو شد.

 

وی با اشاره به ضرورت ادامه فعالیت تولیدکنندگان خودرو و قطعات گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به حمایت خود از جریان تولید ادامه دهد و زمینه پویایی تولیدکنندگان را فراهم سازد.

افضلی افزود: اگر شبکه بانکی کشور به‌کمک وزارت صنعت به‌عنوان سیاست‌گذار اصلی جریان تولید خودرو و قطعات در کشور بیاید، از وضعیت فعلی عبور خواهیم کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند