کدخبر: ۲۹۲۴۶۰ لینک کوتاه

ملاحظات اماکن نظامی در آزادسازی سواحل مازندران

اقتصادنیوز: استاندار مازندران گفت: بحث آزادسازی سواحل در دستور کار قرار دارد اما برخی تاسیسات قابلیت عمومی شدن ندارند به ویژه اماکن نظامی که باید محصور شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، احمد حسین زادگان در شورای اداری مازندران با اشاره به بحث آزادسازی سواحل اظهارکرد: هرچند بحث آزادسازی سواحل در دستور کار قرار دارد اما برخی تاسیسات قابلیت عمومی شدن ندارند به ویژه اماکن نظامی که باید محصور شوند.

وی افزود: مازندران به عنوان استان کشاورزی نقش مهمی در حوزه اقتصاد دارد اما از این ظرفیت به خوبی بهره گیری نشده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه مدیرانی که نتوانند با ما همراه باشند از دستگاه اجرایی خداحافظی کنند، تصریح کرد: اجرای طرح مازندران پاک همکاری جدی همه دستگاه های اجرایی و فرماندران را می طلبد،در صورت عدم همکاری نهادها با آن ها برخورد اداری می شود.

حسین زادگان در ادامه با تاکید به صرفه جویی در مصرف برق گفت: به تمامی دستگاه ها ابلاغ شد که در مدیریت مصرف برق همکاری کنند تا با خاموشی مواجه نشویم.

وی افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز است از سرمایه گذاران داخلی حمایت کنیم تا کشور از شرایط تحریمی خارج شود.

استاندار مازندران به موضوع پسماند در استان اشاره کرد و افزود: در این بخش به نتایج خوبی دست یافتیم و دستورات لازم را از رئیس جمهور اخذ کردیم؛ امیدواریم 50 درصد اعتبار هزار میلیاردی برای پسماند به استان اختصاص یابد.

وی ادامه داد: همچنین به دستور رئیس جمهور از نیروگاه های زباله سوز در خرید برق حمایت می شود.

استاندار مازندران با اشاره به منطقه آزاد در مازندران خاطرنشان کرد: اقدامات مناسب انجام و نقشه نهایی طرح منطقه آزاد با مشاوری که گرفته شد با همکاری نمایندگان مجلس به طور جدی پیگیری می شود.

وی با تاکید بر کاهش غریق و تصادفات، فرمانداران و بخشداران را ملزم توجه ویژه به این بخش کرد و گفت: فرمانداران و دستگاه های اجرایی با جدیت به این موضوع ورود پیدا کنند.

حسین زادگان با یادآوری اینکه هلال احمر در طرح دریا با تمام توانش وارد نشد، تاکید کرد که این نهاد در کاهش غریق ویژه ورود پیدا کرده و نقاط خطرناک را به معرفی کند.

استاندار مازندران تصریح کرد: بحث اوقات فراغت مهم است در شرایط سخت فرهنگی باید از تمام ظرفیت دستگاه ها استفاده شود.

وی افزود: در بحث رونق اقتصادی فرمانداران مشکلات شهرکهای صنعتی را حل کنند و نمایندگان دولت در شهرستانها به صورت ماهیانه گزارش دهند تا مشکلات از طریق تعامل بین دستگاهی حل شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند