کدخبر: ۲۹۲۵۳۱ لینک کوتاه

سطح خطرناک جمعیت در مرزهای آمریکا

اقتصادنیوز: اداره بازرسی کل وزارت امنیت داخلی آمریکا نتیجه بازدید خود را از بازداشتگاه‌های مرزی این کشور طی گزارشی منتشر کرد که حاکی از شرایط هولناک و جمعیت بیش از حد در آن‌ها است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان؛ با وجود ادعای یکی از اعضای جمهوری‌خواه کنگره آمریکا مبنی بر اینکه مهاجران حاضر در بازداشتگاه‌های مرزی این کشور می‌توانند این مراکز را ترک کنند، اما یک گزارش جدید نشان می‌دهد که وضعیت این بازداشتگاه‌ها بسیار وحشتناک‌تر از آن چیزی است که تاکنون گفته شده است.

یکی از اعضای جمهوری‌خواه کنگره آمریکا طی یک بحث گسترده در روز‌های گذشته ضمن رد کردن نگرانی‌ها درباره بحران بازداشتگاه‌های مهاجران در مرز‌های آمریکا مدعی شده کودکانی که در بازداشتگاه‌های اداره گمرک و حفاظت مرزی حضور دارند میتوانند هر زمانی که خواستند این مراکز را ترک کنند.

«جیم هاگدورن»، عضو جمهوری‌خواه کنگره مدعی شده "هیچ کس آن‌ها را بر خلاف میلشان آنجا نگه نداشته است. نمی‌توانند آنجا را ترک کنند.

پایگاه «دیلی بیست» می‌نویسد: این اظهارات که اساسا نادرست است در پاسخ به سؤالی است که از سوی یکی از وکلای مهاجران مطرح شده که می‌گوید درباره جدا کردن کودکان از والدین در مرز‌ها بسیار نگران است، زیرا این اقدام می‎تواند آسیب‌های عاطفی برای هزاران کودک مهاجری که در حال حاضر در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا به شر می‌برند به همراه داشته باشد.

این نشست روز ۲۸ ژوئن در دانشکده فنی و جامعه راچستر برگزار شده و هاگدرون در پاسخ به سؤال این وکیل ادعا کرده است که این یک سوء استفاده تحت حمایت دولت از کودکان نیست.

این عضو کنگره ضمن رد کردن گزارش‌ها درباره جمعیت بیش از حد بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا گفته هیچ اردوگاه پرجمعیتی وجود ندارد، جمعیت آن‌ها بیش از حد نیست.

وی علاوه بر این ادعا کرده بر خلاف اردوگاه‌های اجباری نازی‌ها در آلمان، کسانی که در بازداشتگاه‌های اداره گمرک و حفاظت مرزی هستند می‌توانند این مراکز را ترک کنند.

دیلی بیست می‌نویسد: در بسیاری از موارد کودکان و بزرگسالانی که در این بازداشتگاه‌ها هستند در طول مدتی که روند بازگشت آن‌ها به کشورشان در دادگاه مهاجرت بررسی می‌شود قادر به ترک این مراکز نیستند مگر اینکه واجد شرایط _ و قادر به پرداخت_ وثیقه باشند.

این پایگاه در ادامه با اشاره به مواردی مانند افزایش شمار پناهجویان و بالا رفتن تعداد پرونده‌های تحت بررسی در دادگاه مهاجرت آمریکا می‌نویسد: جمعیت افراد حاضر در بازداشتگاه‌های اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا در طول مرز‌های مکزیک به طور گسترده‌ای افزایش یافته و به حدی رسیده است که کودکان در این بازداشتگاه‌ها مدت بسیار بیشتری از حد تعیین شده در قانون فدرال می‌مانند.

عصر روز سه‌شنبه اداره بازرسی کل وزارت امنیت داخلی آمریکا با انتشار گزارشی شرایط هولناک حاکم بر این بازداشتگاه‌های مرزی را آشکار کرد و هشدار داد که بازرسی‌ها از مراکز حفاظت مرزی در مرز‌های جنوبی آمریکا «جمعیت بیش از حد و بازداشت طولانی مدت کودکان بدون مهاجر بدون همراه» در این مراکز را آشکار کرده است.

اداره بازرسی کل وزارت امنیت داخلی آمریکا در گزارش خود می‌نویسد: این پرجمعیتی خطرناک_ و همچنین شرایط این مراکز که کودکان در آن‌ها برای چندین روز بدون دسترسی به استحمام، امکانان شستشوی لباس و توالت‌های مناسب_ مستلزم توجه فوری است.

در بخشی از این گزارش آمده است: ما مشاهده کردیم که در ۲ مورد از این مراکز، برای کودکان بازداشت شده غذای گرم فراهم نشده است... تا هفته جاری که ما رسیدیم. برخی از کودکان بازداشت شده به دلیل غذا‌هایی که تنها از ساندویچ‌های بی کیفیت تشکیل شده بود نیاز به مراقبت‌های پزشکی داشتند.

بر اساس این گزارش، حدود نیمی از کودکانی که در بازداشتگاه‌های مورد بررسی قرار گرفته از سوی بازرسی کل وزارت امنیت داخلی آمریکا بیش از ۷۲ ساعت مجاز طبق استاندارد‌های حفاظت مرزی در این مراکز نگهداری شده‌اند. حدود نیمی از این کودکان را بیش از ۱۰ روز در این بازداشتگاه‌ها نگه داشته‌اند.

هاگدورن از هم حزبی‌های ترامپ در نشست راچستر در تلاش برای نادیده گرفته شدن موضوع بازداشت کودکان مهاجر و همچنین شرایط مراکز بازداشت گفته بود که موافق روند منظم و نظام‌مند اخراج مهاجران غیرمجاز از آمریکا است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند