کدخبر: ۲۹۲۷۶۶ لینک کوتاه

انفجار؛ سه کارخانه در قم را با خاک یکسان کرد

اقتصادنیوز: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت:انفجار و آتش سوزی در کارخانه کیمیای دانش الوند در شکوهیه قم اطفاء شد که البته این حادثه ۱۵مصدوم به جای گذاشت.

به گزارش اقتصادنیوز حمید کریمی در گفت و گو با ایسنا،با اشاره به انفجار و آتش سوزی در کارخانه ای در قم عنوان کرد:در ساعت 18 و 20 دقیقه به مرکز فرماندهی آتش نشانی استان قم اعلام انفجار و آتش سوزی در شهرک شکوهیه در خیابان فکوری صورت گرفت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود:پس از اعلام انفجار در اسرع وقت،4 دستگاه خودروی عملیاتی سنگین و دو دستگاه آبده به همراه 20 آتش نشان در مرحله اول به محل اعزام شدند.

وی اظهار کرد:انفجار در کارخانه کیمیا دانش الوند در تولید خوراک دام رخ داده بود که بر اثر انفجار سوله های مجاور تخریب شده بود و یکی از مخازن به طور کامل منفجر و تکه های آن به خیابان های اطراف پرتاب شده بود.

کریمی بیان کرد:بر اثر این حادثه 15 تن از کارگران مصدوم شدند که توسط نیروهای اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی گفت:حال دو تن از مصدومان وخیم گزارش شد که به بیمارستان نکوئی و سایر مصدومان نیز به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم بیان کرد: بر اثر انفجار سوله مجاور که انبار ضایعات بود نیز طعمه حریق شده بود اما نیروهای عملیاتی حریق را اطفا کردند و اجازه سرایت به کارخانه های مجاور را ندادند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر حریق اطفاء شده و در حال لکه گیری و اطفای کامل توسط نیروها در محل حادثه هستیم.

کریمی یادآور شد:علت حادثه انفجار و آتش سوزی این کارخانه در حال بررسی است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند