کدخبر: ۲۹۲۸۲۸ لینک کوتاه

بررسی شرایط جدی‌ترین گزینه خط حمله پرسپولیس

​اقتصاد نیوز:پرسپولیس برای فصل آینده، دست روی یک گزینه کم ریسک و جوان گذاشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، خرید ماریو بودیمیر از دینامو زاگرب، برای پرسپولیس تجربه موفقی نبود. بازیکنی مسن که در دوران اوجش هم، فقط یک بار توانست بیشتر از 10 گل در یک فصل بزند. به همین خاطر هم پرسپولیسی‌ها این فصل، برای تقویت خط حمله سراغ گزینه‌های مطمئن‌تری رفته‌اند. بازیکنانی که سابقه گلزنی‌شان، امیدوار کننده باشد و خرید کم ریسک‌تری محسوب شوند. فعلا بیشتر از همه، نام ایگور سرگیف مهاجم تیم ملی ازبکستان اطراف پرسپولیس مطرح شده است. بازیکنی که فعلا کالدرون، خریدش را تایید نکرده و فقط باشگاه، توانسته بر سر رقم 400 هزار دلاری برای هر فصل با او کنار بیاید.

سرگیف تازه در سن 26 سالگی به سر می‌برد و 4 سال قبل، آقای گل لیگ ازبکستان شده است. او در سن 21 سالگی، پدیده فوتبال ازبکستان شد و 11 گل برای پاختاکور زد. در سن 22 سالگی هم توانست آقای گل این کشور شود و جایگاهش در تیم ملی را محکم‌تر کند. فصل بعد، باز هم اوضاع برای او خوب جلو رفت و نیم فصل اول، در 15 بازی که به میدان رفت 11 گل زد. همین موضوع باعث شد بیجینگ گوان چین در نیم فصل دوم سرگیف را بخرد. زدن فقط یک گل در یک نیم فصل، دوران سرگیف در چین را خیلی زود تمام کرد. با این حال از سال 2014 تا 2017، هیچوقت تعداد گل‌های او در یک فصل به کمتر از 10 گل نرسید. روندی که با دومین انتقال ناکام به خارج از ازبکستان قطع شد. بعد از پایان لیگ 2017 ازبکستان، سرگیف به الظفره رفت تا نیم فصل دوم لیگ امارات برای این تیم بازی کند. دوران او در امارات هم بیشتر از چند ماه نشد و با یک گل زده دوباره به پاختاکور برگشت. او در نیم فصل دوم لیگ 2018 و نیم فصل اول لیگ 2019 ازبکستان، مجموعا 9 گل زده که به خوبی دوران اوجش نیست، اما آمار بدی هم محسوب نمی‌شود.

سرگیف در سال‌های اخیر، جایگاه ثابتش در تیم ملی ازبکستان را هم از دست داد. او در سن 20 سالگی، اولین گل ملی را زد و جام ملت‌های 2015، یکی از بازیکنان ثابت تیمش در دور گروهی بود. هر چند در بازی مرحله یک چهارم نهایی مقابل کره جنوبی به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت و نتوانست جلوی شکست تیمش را بگیرد. در بازی‌های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 هم او در ترکیب ثابت ازبکستان قرار داشت و مقابل ایران هم، رفت و برگشت به میدان رفت. ناکامی ازبکستان در رسیدن به جام جهانی و افت سرگیف، او را از تیم ملی دور کرد. او حدود دو سال، از تیم ملی دور ماند و برای جام ملت‌های 2019 هم دعوت نشد. نمایش خوب او در این فصل لیگ ازبکستان، باعث شده دوباره به لیست تیم ملی برگردد و در دو بازی دوستانه آخر با کره شمالی و سوریه، به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت و یک گل هم زد.

کارنامه سرگیف در ازبکستان قابل قبول است. او معمولا، آمار امیدوار کننده‌ای در کشورش دارد و راه گلزنی را می‌شناسد. با این حال دو تجربه ناموفق در چین و امارات، پرسپولیسی‌ها را نسبت به خرید او نگران می‌کند. همانطور که کالدرون، نسبت به خرید او تردید کرده است. با این حال در صورتی که آن‌ها نتوانند با این قیمت، گزینه مطمئن‌تری بخرند بعید نیست آقای گل سابق ازبکستان، زوج آقای گل سابق ایران در خط حمله پرسپولیس شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند