کدخبر: ۲۹۳۱۱۵ لینک کوتاه

روزنامه‌نگاری آمریکا در حال احتضار !

اقتصاد نیوز:روزنامه‌های منتشر شده دانشگاه‌های جهان در هفته اخیر به بررسی مسائل متنوعی از جامعه دانشگاهی تا معرفی مشکلات موجود پرداخته‌اند که در ادامه به بررسی برخی از آن ها پرداخته‌ایم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسکانیوز، روزنامه «Cherwell» وابسته به دانشگاه «آکسفورد» در انگلستان طی مطلبی با عنوان «چگونه کارهای خود را مدیریت کنید؟» به ارائه راهکارهایی جهت مدیریت فعالیت هایی مانند نوشتن یک مقاله برای دانشجویان می پردازد. نگارنده در این زمینه می نویسد: «‌مشکلات طبیعی هستند و به یاد داشته باشید که تنها شما نیستید که با آن ها روبرو می شوید. به استرس اجازه ندهید که آرامش شما را بگیرد. به یاد داشته باشید که روند پیشرفت باید طی شود و بهبودی روندی تدریجی است پس آنچه در ابتدای راه دارید بسیار کمتر از تجربیاتی است که در ادامه مسیر شغلی به دست خواهید آورد. فعالیت های خارج از رشته تحصیلی خود (مانند ورزش و سرگرمی) را نیز فراموش نکنید؛ زیرا این ها باعث آزاد شدن ذهن شما خواهند شد. نسبت به زمان واقع بین باشید به این معنی که اگر فکر می کنید برخی از کارهای دانشگاه در زمان خود به پایان نمی رسند از بقیه کارهای جانبی کم کنید. برنامه‌ریزی داشته باشید تا یک تعادل بین درس و دانشگاه و کارهای بیرون برقرار کنید.»

روزنامه «Redbrick» وابسته به دانشگاه «بیرمنگام» در انگلیس طی مطلبی با عنوان «The Value of Student Journalism​» به قلم «Natalia Carter و همکاران» به بررسی ارزش خبرنگاری دانشجویی، اهمیت و معنای آن برای دانشجویانی که در آن شرکت می کنند، پرداخته است. نگارنده در این زمینه می‌نویسد: «من فکر می کنم اکنون زمان آن است که ذهن های جوان را به پیگیری حرفه ای خبرنگاری تشویق کنیم. در واقع این کار یک راه فوق العاده برای بهبود مهارت های ارتباطی شماست. در دنیای پر استرس، حساس و پر از شایعه قرن 21 لازم است صدای دانشجویان به گوش برسد و بودن یک خبرنگار دانشجویی به این امر کمک می کند. این حرفه شامل پرشورترین افراد است و به آن ها یک فرصت مغتنم برای تمرین سبک نوشتن و همچنین به دست آوردن بینش در جهان چاپ و نشر ارائه می دهد.»

روزنامه« The Daily Texan» وابسته به دانشگاه «تگزاس» در «آستین» آمریکا طی مطلبی با عنوان «‌چگونه با دانشجویان جدیدالورود در مورد تجاوز جنسی صحبت کنیم؟» به قلم «ایو میلر» به بررسی مشکل تجاوز جنسی در این دانشگاه پرداخته است. نگارنده در این زمینه می نویسد: « گزارش‌ها در سال 2017 نشان می دهد که 15 درصد از دانشجویان دختر دوره لیسانس دانشگاه تگزاس از زمان ثبت نام مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند. دانشگاه تگزاس مشکل تجاوز به عنف دارد و اولین گام در جهت از بین بردن این مشکل، پیاده سازی یک سیستم پیشگیرانه آموزش جنسی برای دانشجویان ورودی جدید است. در حال حاضر سیستم آموزشی ما برای جلوگیری از این مسئله تلاش می‌کند تا به دانشجویان تازه وارد به دو روش آموزش دهد: یکی ارائه سخنرانی در مورد این مشکل و راهکارهای مبارزه با آن و دیگری یک ماژول آنلاین به نام « Prevention of Assault For Sex Students for Undergraduates » است. دانشجویان جدید الورود باید در سخنرانی به نام «مراقبت یکدیگر باشید»، ارائه شده توسط دانشگاه تگزاس و مرکز مشاوره و بهداشت روانی شرکت کنند.»

روزنامه« The Daily Illini» وابسته به دانشگاه «ایلینوی» در آمریکا طی مطلبی با عنوان «روزنامه‌نگاری نمی میرد اما کمرنگ می شود» به قلم « جولیا اینگرم» به بیان مواردی در مورد روزنامه نگاری و از بین رفتن تدریجی این حرفه می پردازد. نگارنده در این زمینه می‌نویسد: «ممکن است برای بسیاری از روزنامه‌نگاران جوان ناامیدکننده به نظر برسد؛ اما روزنامه نگاری حرفه ای در حال مرگ است. اتاق های خبر در سراسر آمریکا تعداد کارکنان خود را به طور چشمگیری کاهش داده اند. یک سال پیش، «نیویورک دیلی نیوز»، تقریبا نیمی از کارکنان خبری خود را از دست داد. طبق گزارش مرکز تحقیقات Pew، بزرگ‌ترین افت و تعدیل کارکنان خبری از روزنامه‌هاست. از سال 2008 تا 2017، روزنامه ها تقریبا 45 درصد از کارکنان خود را از دست دادند. در مجموع، در همان دوره زمانی، شغل های خبری 23 درصد کاهش یافته است. در حالی که روزنامه‌نگاری قطعا به طور بالقوه در معرض خطر است؛ اما در حال مرگ نیست در واقع این حرفه در حال لاغرتر شدن است که این لاغری می تواند با اثرات مثبتی چون شکل گرفتن نیز همراه باشد. نویسنده بر این باور است که این اتفاق ممکن است برای آمریکا در جهت سالم و خالص سازی این محیط موثر باشد.»

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند