کدخبر: ۲۹۳۱۳۹ لینک کوتاه

۲ دلیل حجاریان برای مناظره نکردن با سلیمی‌نمین

اقتصادنیوز: سعید حجاریان درخواست مناطره عباس سلیمی‌نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران را نپذیرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم عباس سلیمی‌نمین فعال سیاسی اصولگرا چند روز پیش سعید حجاریان تئوریسین جریان اصلاحات را به مناظره دعوت کرده بود. (اینجا) درخواستی که امروز از سوی حجاریان رد شد.

او در نامه‌ای در پاسخ به درخواست مصاحبه سلیمی‌نمین نوشت: 

جناب آقای سلیمی‌نمین

 مرقومه شریفه منتشره در روزنامه سازندگی واصل شد؛ از حسن‌نظر شما سپاسگزارم. در یادداشت مزبور پیشنهاد مناظره با اینجانب را مطرح فرموده بودید البته مستحضرید مناظره آدابی دارد! اولین آنها تناظر میان مناظرین است. این را خدای ناکرده از این باب نمی‌گویم که خود را اجل از انجام مناظره‌ با شما می‌دانم؛ حضرتعالی واجد کمالات و سجایای فراوان هستید و این ناچیز خود را اخس از آن می‌داند که با چون شمایی هم‌آوردی کنم. 

مشکل جای دیگری‌ست. همانگونه که اطلاع دارید من دو عقده در لسان دارم که با دعای حضرت موسی نیز قابل رفع نیست. اول آنکه اختلال تکلم مانع از انجام هر نوع مناظره‌ می‌شود. دیگر آنکه در بسیاری از امور ناگزیر از خودسانسوری هستم تا مبادا خفیه‌نویسان دامن‌ام را بگیرند و کار به جای باریک بکشد! خوشبختانه شما از این دو مشکل بری هستید. اولا بحمدالله طلیق‌اللسان هستید و ثانیا محدویتی برای ابراز عقایدتان ندارید. لذا با کمال تأسف باید بگویم قادر نیستم دعوت شما را اجابت کنم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند