کدخبر: ۲۹۳۱۶۲ لینک کوتاه

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

تحریم ایران نه به خاطر سلاح های نظامی بلکه به خاطر دانش است

اقتصادنیوز :فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بزرگی یک کشور به عظمت قلب ها و تفکر ساکنان آن است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سرلشکر حسین سلامی امشب در افتتاحیه طرح ولایت بسیج دانشجویی کشور که در رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهارکرد: امروز جوانان انقلابی پیشرفت کشور را با تکیبه بر علم و دانش خود رقم زده اند و برای استقلاب کشور تلاش می‌کنند.

وی افزود: بزرگی یک کشور تنها به ثروت و وسعت جغرافیایی نیست بلکه بزرگی در عظمت قلب‌ها و ذهن‌ها بوده و موجب رشد و سربلندی در دنیا می‌شود.

سلامی خاطرنشان کرد: تجربه نشان می دهد پیشرفت های بشر در مقاطع مختلف بدون تکیه بر حکمت و دانش محقق نشده و در کشور ما نیز ریشه های این پیشرفت جوانان هستند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: وقتی بشر دست به ساخت بمب هسته‌ای می‌زند که پیشرفت بر مبنای حکمت و وحی نباشد و این به معنای جهل مدرن در مسیر پیشرفت است.

وی اظهارکرد: انقلاب اسلامی ایران برای رهایی انسان از جهل مدرن به پیروزی رسید تا اخلاق و معنویت را ترویج کرده و برای مردم رفاه و امنیت را به ارمغان آورد.

سلامی تاکید کرد: ما برای ایجاد امنیت در کشور مسیر سختی را پشت سرگذاشته ایم زیرا از همان روزهای پیروزی انقلاب دشمنان می خواستند آن را نابود کنند تا از تاثیر گذاری آن در دنیا جلوگیری کنند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما در روزهای انقلاب از نظر ظاهری قدرت زیادی نداشتیم اما نکته مهم توکل بر خدا و اعتقاد به نصرت الهی بود و با تکیه بر همین مهم به پیروزی رسیدیم و در جهان منطق جدیدی را ایجاد کردیم.

وی تاکید کرد: جنگ برای ما هنوز تمام نشده بلکه باید گفت دفاع مقدس فرصتی برای تولید قدرت بود و توانستیم به همه چیز دست یابیم و بر توان خودمان تکیه کردیم.

سلامی اظهار کرد: اینکه دشمن با عصبانیت ما را تحریم اقتصادی می کند به دلیل دست یابی به سلاح نیست بلکه پیشرفت های علمی ایران در علوم مختلف از جمله هسته ای آنها را ناراحت کرده است.

فرمانده سپاه پاسدران اظهارکرد: از نظر تعالیم اسلامی و فتوای رهبر معظم انقلاب ساخت سلاح هسته ای جایز نیست زیرا برای انهدام بشر از آن استفاده می شود.امروز عامل ناامید کردن دشمن جوانان کشور هستند و امریکایی ها نیز هیچ استراتژی مقابل ملت ایران ندارند و قدرت منطقه ای آنها نیز کاهش یافته است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند