کدخبر: ۲۹۴۴۳۷ لینک کوتاه

نظر عطریانفر درباره حضور قالیباف در انتخابات مجلس/ حمایت پایداری‌ها از جلیلی برای انتخابات ۹۸ تصمیم درستی است

اقتصادنیوز: عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: از منظر خیرخواهی باورمان این است که شأن اجرایی آقای قالیباف از شأن پارلمانی او اولی و ارجح است بنابراین فکر نمی کنم او برای پارلمان نیروی مستعدی باشد. باید برای ایشان فرصت هایی را در حوزه های اجرایی فراهم کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، مشارکت مشروط ایده ای است که این روزها از زبان خیلی اصلاح طلبان شنیده می شود. به طوری که مصطفی کواکبیان هم گفته «نه لیست می دهیم و نه علی لاریجانی نامزد ماست» و بعد از او ابراهیم اصغرزاده خطاب به اصلاح طلبانی که به مشارکت در انتخابات به هر قیمتی اصرار دارند، اعلام کرد «احیای اصلاح‌طلبی و بازگشت اعتبار اصلاح‌طلبان با پرسه‌زنی در پستوهای قدرت و گدایی تأیید صلاحیت برای چهره‌های رده پایین ناشناس که خروجی و نتیجه نهایی آن به جز معدودی انگشت‌شمار و کم صدا نیست، به دست نمی‌آید. اصلاح‌طلبی آنگاه احیا می‌شود که موازنه قدرت اجتماعی و موازنه اخلاقی در افکار عمومی جامعه به نفع اصلاح‌طلبان تغییر کند.»

وقتی کواکبیان و اصغرزاده که از دو گرایش کاملا متفاوت جریان اصلاحات هستند یک جمله را تکرار کردند، برخی تحلیلگران بر این باورند که گویی مشارکت مشروط امروز باور و هدف اکثریت اصلاح طلبان است، هرچند عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به تئوری مشارکت مشروط گفت «برای کسی فرش قرمز پهن نمی کنیم».

محمد عطریانفر در گفتگو با نامه نیوز درباره روند صعودی گرایش و تمایل اصلاح طلبان به مشارکت مشروط در انتخابات مجلس آینده گفت: به هیچ عنوان این طور نیست، تعداد اندکی از دوستان ما در جبهه اصلاحات یا از مشارکت مشروط یا عدم مشارکت در انتخابات سخن گفتند، هر دونظریه افراطی است.

وی ادامه داد: گفتمان غالب در اردوگاه اصلاحات مشارکت بدون شرط در انتخابات مجلس آینده است با هدف ایجاد نشاط و امیدواری از طریق ایجاد زمینه های گفتگو و اعتمادسازی بین نهادهای حاکمیت و اقدامات رقابتی احزاب اصلاح طلب است. آنچه برخی به آن اشاره می کنند نظریات فردی خودشان را می گویند اما نظر آنها به هیچ عنوان غالب بر جریان اصلاحات نیست.

عضو حزب کارگزاران سازندگی درباره قوت گرفتن احتمال حضور محمدباقر قالیباف در انتخابات مجلس و انتظارش برای آنکه در کسب کرسی ریاست مورد حمایت اصولگرایان قرار بگیرد گفت: حضور آقای قالیباف در عرصه انتخابات پیش رو را باید درون اصولگراها برآورد و ارزیابی کنند.

وی ادامه داد: از منظر خیرخواهی باورمان این است که شأن اجرایی آقای قالیباف از شأن پارلمانی او اولی و ارجح است بنابراین فکر نمی کنم او برای پارلمان نیروی مستعدی باشد. باید برای ایشان فرصت هایی را در حوزه های اجرایی فراهم کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره حضور جبهه پایداری در انتخابات مجلس با سرلیست قراردادن سعید جلیلی اظهار کرد: فکر می کنم در یک مقایسه ای تناسب آقای جلیلی با پارلمان بیشتر از آقای قالیباف است کما اینکه آقای قالیباف در حوزه اجرا از پارلمان بیشتر است. از این جهت به نظر می آید که انتخاب آقای سعید جلیلی از جانب پایداری‌ها برای حضور در رقابت اسفندماه 98، انتخاب درست، قابل توجه و از تناسبی هم برخوردار است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند