کدخبر: ۲۹۴۹۵۰ لینک کوتاه

رویترز فاش کرد؛

رد پای روسیه در انتخابات نخست‌وزیری انگلیس

اقتصادنیوز؛ رویترز در گزارشی از رابطه نزدیک «بوریس‌جانسون» بخت اول نخست‌وزیری انگلیس با یک تاجر پرنفوذ روس به نام «الکساندر تمرکو» خبر داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ رویترز در گزارش خود می‌نویسد: «الکساندر تمرکو» از تاجران سلاح روسیه که با مقامات رده بالای کرملین در ارتباط است یکی از حامیان مالی اصلی حزب حاکم انگلیس یعنی حزب محافظه کار بوده و از دوستان نزدیک «بوریس جانسون» فردی که بیشترین شانس را برای نخست وزیر انگلیس دارد، محسوب می‌شود.

بوریس جانسون و الکساندر تمرکو

الکساندر تمرکو که روابط بسیار نزدیکی با وزارت دفاع روسیه و سرویس امنیتی این کشور در دهه ۱۹۹۰ داشته در هشت سال گذشته یک میلیون پوند به حزب محافظه کار انگلیس کمک مالی کرده است.

تمرکو در مصاحبه‌هایی که با رسانه‌های انگلیسی داشته به گرمی از روابط دوستانه خود با بوریس جانسون سخن گفته است.

این ثروتمند روس همچنین در مصاحبه‌های خود عنوان داشته زمانی که جانسون وزیر خارجه انگلیس بود، وی عصرها به دفتر او در پارلمان انگلیس می‌رفت و در بالکن این دفتر با جانسون مشغول خوردن مشروب می‌شدند.

انتشار این مطالب از سوی رویترز درحالی که کشورهای غربی حساسیت ویژه‌ای در خصوص روسیه داشته و این کشور را متهم به دخالت در انتخابات می‌کنند می‌تواند حاشیه‌هایی را برای جانسون به وجود بیاورد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند