کدخبر: ۲۹۵۹۸۶ لینک کوتاه

مسئولان ایران در سه قوه به چه چیزی معتاد شده‌اند؟

اقتصادنیوز: جمهوری اسلامی در سرمقاله خود به برخی از شیوه‌های مدیریتی در کشور انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز در بخشی از این نوشته آمده است:مسئولان در تمام قوا به‌ویژه در قوه مجریه از این عادت نادرست که همیشه با کلمه «باید» حرف می‌زنند و وعده می‌دهند فاصله بگیرند و فقط از اقدامات انجام شده سخن بگویند. عمل به این توصیه البته دشوار است، زیرا در اینصورت از سخنرانی‌ها و جلوی دوربین قرار گرفتن‌ها به مقدار زیادی محروم خواهند شد و فقط در پایان انجام هر طرحی می‌توانند جلوی دوربین ظاهر شوند و به مردم بگویند این کار را برای شما انجام داده‌ایم.
متاسفانه مسئولان نه فقط در قوه مجریه بلکه در هر سه قوه و حتی در سایر دستگاه‌ها اعم از دولتی و غیردولتی و نظامی و غیرنظامی به وعده دادن و بکار بردن کلمه «باید» معتاد شده‌اند و جدا ساختن آنها از این اعتیاد بسیار دشوار و در مورد بعضی از آنها محال است. آنها با این روش نادرست، انتظارها را بالا می‌برند ولی کمتر برآورده می‌کنند. همین وضعیت موجب کاهش امید و اعتماد می‌شود و کشور از این رهگذر دچار خسران می‌گردد.
همبستگی و همراهی، که «بزرگ‌ترین ثروت ملی» است اینگونه آسیب می‌بیند. اگر مسئولان می‌خواهند از این نعمت که در اختیار کشور و ملت است محافظت و قدردانی کنند، لطفاً عادت وعده دادن و بکار بردن کلمه «باید» را ترک کنند. ترک این عادت البته تا حدود زیادی مستلزم محرومیت از دوربین است ولی اگر کارها را با دقت و سرعت انجام دهند می‌توانند برای اعلام به انجام رسیدن آن با سرافرازی جلوی دوربین قرار بگیرند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند