کدخبر: ۲۹۶۰۸۴ لینک کوتاه

آموزش مکالمه به سگ‌ها با دستور مستقیم هیتلر

اقتصادنیوز: نازی ها در دهه ۱۹۳۰ آزمایش های عجیب و متفاوت پرشماری را ترتیب دادند. یکی از آزمایش های عجیب نازی ها که بسیار بحث برانگیز نیز محسوب می شد، آموزش سخن گفتن به سگ ها بود.

 

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب،  هیتلر علاقه خاصی به سگ داشت. از دید هیتلر سگ بهترین حیوان خانگی بود و او همیشه از سگ به عنوان یکی از باهوش ترین موجودات روی زمین نام می برد.

هیتلر تا حدی شیفته سگ ها بود که معتقد بود باید بین انسان و سگ ارتباط ذهنی برقرار شود. بنابریان تا مدت ها برای ایجاد روشی برای تله پاتی بین سگ و انسان برنامه ریزی کرد. سپس هیتلر تصمیم گرفت برنامه ای برای تحصیل سگ ها ایجاد شود. درواقع او دستور داد تا یک مدرسه برای سگ ها ساخته شود تا سگ ها بتوانند برای خواندن و نوشتن و صحبت کردن تعلیم ببینند.

این مدرسه سگ به نام Tier-Sprechschule ASRA در سال 1930 در نزدیکی هانوفر تاسیس شد. سگها از سراسر آلمان توسط مقامات نازی بر اساس نژاد و اصالتشان انتخاب و به این مدرسه آورده می شدند. مربیان سعی می کردند با انواع روشها سگ ها را با شیوه ای تربیت کنند که صدای انسان را تقلید کنند.

مدتی بعد ادعا شد که برخی از سگ های آموزش دیده می توانند صدای انسان را تقلید کنند. افزون بر این، برخی منابع نزدیک به حزب نازی مدعی شدند حتی یکی از سگ ها شعر هم می خوانده است. اما تمامی این ادعاها در حد فرض بود و سالها بعد با فروپاشی حزب نازی مشخص نشد این ادعاها تا چه حد صحت داشته اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند