کدخبر: ۲۹۶۱۴۸ لینک کوتاه

پاسخ حسین مرعشی به الله‌کرم؛ اصلابه کارگزاران می‌آید در جایی نفوذ کند!

اقتصادنیوز: حسین ‌الله‌کرم چهارم مرداد مهمان برنامه دستخط بود. او در آغاز این گفت‌وگو به این پرسش مجری که «هنوز با موتور رفت‌و‌آمد می‌کنید؟» پاسخ داد: «اجازه دهید یکی از سرداران سپاه همچنان موتورسوار باشد. همچنان خانه او کنار قبرستان یعنی ابن باویه باشد. مثل مردم بودن و مثل مردم زندگی کردن عیبی ندارد.»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اعتماد او همچنین در بخش دیگری از گفت‌وگو و صحبت از انقلابی و غیرانقلابی نیز گفت:«مردمی که رای دادند ممکن است رای خود را پس بگیرند. برخی قبل از اینکه مردم رای خود را پس بگیرند استعفا می‌دهند، بهتر است کنار بروند. بهتر است عذرخواهی کنند. من اگر رییس‌جمهور فعلی ایران بودم در کنار شما از ملت ایران عذرخواهی می‌کردم از اینکه به امریکایی‌ها اعتماد کردم، از اینکه فکر کردم اوباما و جان کری آدم‌های مودبی هستند، من عذرخواهی می‌کردم و اعتراف می‌کردم که جریان دموکرات‌های امریکا افراد پیچیده‌ای هستند، اینها با پنبه سر می‌برند اما این جمهوری‌خواهان ساده هستند و حرف خود را می‌زنند و مانند ترامپ می‌گوید به عربستان گفتم این میزان پول بدهید یعنی مشت آهنین را راحت نشان می‌دهند و همه می‌فهمند... استعفا می‌دادم و مردم را معطل نمی‌کردم.»

الله‌کرم اما بعد از طرح این نکته از سوی مجری که «این حرف استعفا فکر نمی‌کنم بر مبنای حضرت آقا باشد! من فکر نمی‌کنم، شاید من اشتباه می‌کنم» توضیح داد:«حرفی در این لحظه ندارم. من در این لحظه حرفم را پس می‌گیرم و الان هم از شما عذرخواهی می‌کنم. در وضع کنونی که ما با امریکا در حال مبارزه هستیم، من هم این را قبول دارم که همه باید یکپارچه باشیم».

او در بخش دیگری از مصاحبه به عدم حمایت از احمدی‌نژاد اشاره و تاکید کرد:«دیدید که ما با خود ایشان هم درگیر شدیم. 4 ماه اول انتخابات سال 84 ما در مسجد ارگ علیه دکتر احمدی‌نژاد بیانیه می‌دادیم. هیاتی‌ها پیش ما و حاج منصور می‌آیند که چرا علیه او بیانیه دادید».

این عضو سابق انصار حزب‌الله در مورد تشکیل این گروه توضیح داد:«ما به عنوان جناح هیاتی، هیات رزمندگان عاشق ثارالله که در مسجد شهدا بود به عنوان یک جریان بودیم و دو جریان دیگر هم بودند که تقریبا 3 جریان می‌شدیم و یک جریان هم نفوذی بود. در نهایت 4 جریان می‌شد. کسانی بودند که با کارگزاران که بعدها شکل گرفت، رابطه داشتند. چنین جریانی هم در ما نفوذ کرد. تقریبا می‌توان گفت در سال 75 بود که متوجه این نفوذ شدیم.»

او ادامه داد:«آنها بزرگنمایی کردند، اشتباهاتی که از طریق نفوذی‌ها به وجود می‌آمد. از طریق نفوذی‌ها مثلا بحث فیلم «آدم برفی» بود. این بزرگنمایی شد در حالی که واقعیت ندارد... مثلا حمله به سینمای قدس در میدان ولیعصر است... جریانی که بعدها معروف به جریان تندروی دوم خرداد شد، آن زمان هم در روزنامه سلام بودند و این مسائل را حرکت می‌دادند و عمدتا آنها می‌خواستند، پرچم عدالت‌خواهی در دست خودشان بماند گرچه اینها فقط در حد نماد بود و اینها تغییر رویه داده بودند.»

الله‌کرم در پاسخ به این پرسش که این افراد نفوذ کرده چه کسانی بودند، گفت:«اجازه دهید اسم ایشان را بیان نکنم. نیروهای امنیتی اسم ایشان را می‌دانند. مسائلی که جریان نفوذی ایجاد می‌کرد مثلا درگیر شدن با سروش در دانشکده فنی بود که اصلا قرار ما نبود. حتی آقای ده‌نمکی هم آنجا بحث مناظره را مطرح می‌کند اما می‌بیند جلسه متشنج است و به هم خورده است در حالی که انصار حزب‌الله اساسا در آن جلسه حضور ندارد، مگر جریان نفوذی در آن جلسه حضور دارد».

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به این مصاحبه دیروز به خبرآنلاین گفت: ««اصلا به کارگزاران می‌آید که در جایی نفوذ کند؟ اصلا به قیافه ما می‌خورد که در جایی نفوذ کنیم؟ این افراد نفوذی را به مردم معرفی کنند، خوب است که ما هم آنها را بشناسیم. اصولا به کارگزاران نفوذ نمی‌آید اما در عین حال اگر لطف کنند، اسامی کسانی که نفوذی بودند را اعلام کنند که حداقل مردم هم از آن آگاه شوند.»

او همچنین در مورد افزایش تجمعات حزب‌الله بعد از خرداد 1376 گفت:«بعد از دوم خرداد اتفاقا برعکس، تجمعات را تغییر دادیم. ما تحت عنوان گام چهارم یا نوسازی معنوی تجمعات خود را به داخل مساجد بردیم و بیش از 50 جلسه بنده سخنران بودم و آقای منصور ارضی دعای کمیل داشتند و در مساجد حضور داشتیم.»

الله‌کرم ادامه داد:«تبلیغات جریان صاحب قدرت و ثروت همان چیزی می‌شود که شما می‌گویید و هنوز هم حتی شما به عنوان نیروی حزب‌اللهی از من این سوال را می‌کنید در حالی که اساسا انصار حزب‌الله در کوی حضور ندارد. شما ممکن است دست روی دو نفر بگذارید که یکی آقای ده‌نمکی است که مطرح نیست و یکی دیگر از برادران انصار حزب‌الله.»

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند