کدخبر: ۲۹۶۱۷۶ لینک کوتاه

نامه روحانی به رهبری در اعتراض به ارائه گزارش دولت به مجلسی‌ها

اقتصادنیوز: رئیس مجلس از نامه دولت به رهبری خبر داد و گفت: دولت معتقد است که ارائه گزارش رئیس جمهور و وزرا به نمایندگان ایراد دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، در جریان نشست علنی امروز مجلس و طرح اصلاح بخشی از آئین‌نامه مجلس محمدرضا صباغیان نماینده مردم یزد در تذکری درباره لزوم ارائه گزارش‌های رئیس جمهور و وزرا در صحن مجلس خطاب به علی لاریجانی گفت: آقای لاریجانی با اینکه از دولت خواسته شده است هم رئیس جمهور و هم وزرا در صحن گزارش‌هایی را ارائه کند اما دولت با این موضوع مخالفت کرده است در این راستا لازم است هیات رئیسه ورود کند و تذکری بدهد.

لاریجانی که ریاست مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: شما چندین بار این موضوع را مطرح کرده‌اید و ما هم در نامه‌ای به دولت این موضوع را تذکر داده‌ایم اما گویا آنها نامه‌ای به رهبری نوشته‌اند که این موضوع ایراد و اشکال دارد که ایشان هم موضوع را به شورای حل اختلاف ارجاع داده‌اند که آنجا این موضوع بررسی شود.

وی گفت: هیات رئیسه نامه رسمی به رئیس جمهور و وزرا داده که گزارش خود را ارائه کنند. ما کار خودمان را انجام دادیم و اینکه آقایان در رسانه‌ها چیزی می‌گویند، بحث دیگری است.

لاریجانی گفت: به هر حال ما تقاضای اینکه دولت باید مطابق آئین‌نامه گزارش دهد را مطرح کرده‌ایم.

رییس مجلس همچنین در ابتدای جلسه امروز مجلس در نطق پیش از دستور خود گفت: از وزیر اطلاعات و عزیزانی که در این وزارتخانه فعالیت می‌کنند به خاطر همتی که در کشف یک شبکه جاسوسی آمریکا کردند و به آن‌ها ضربه زدند تشکر می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کار مهمی انجام دادند از همه این عزیزان سپاسگزاری می کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند