کدخبر: ۲۹۶۴۵۴ لینک کوتاه

اینستاگرام مضرترین شبکه اجتماعی شد

اقتصادنیوز: نتایج جدیدترین تحقیق صورت گرفته بر روی تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر روی سلامت روانی جوانان در انگلیس نشان می‌دهد که اینستاگرام مضرترین شبکه اجتماعی در این زمینه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان؛ جامعه سلامت عمومی و جنبش سلامت جوانان انگلیس گزارشی جدید با عنوان «وضعیت ذهن» منتشر کرده و تاثیرات مثبت و منفی شبکه‌های اجتماعی بر روی سلامت روانی جوانان را بررسی کرده‌اند.

این گزارش شامل جدولی است که در آن شبکه‌های اجتماعی بر اساس تأثیری که بر روی سلامت روانی جوانان می‌گذارند رده‌بندی شده‌اند.

بر اساس این دسته‌بندی «اینستاگرام و «اسنپ‌چت» بیشترین تأثیر منفی را بر روی سلامت و عملکرد ذهن جوانان دارند.

اکنون این ۲ مؤسسه انگلیسی از دولت این کشور و همچنین شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی درخواست کرده‌اند تا وارد عمل شده و همزمان با کاهش تأثیرات منفی بالقوه، جنبه‌های تأثیرگذار مثبت را افزایش بدهند.

توصیه‌هایی که از سوی این ۲ مؤسسه پیشنهاد شده به شرح زیر هستند:

ارائه یک هشدار پاپ_آپ درباره استفاده بیش از حد از شبکه‌های اجتماعی: ۷۱ درصد از جوانانی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته‌اند از این توصیه حمایت کرده‌اند.

شبکه‌های اجتماعی کاربرانی را که احتمالا از مشکلات روانی رنج می‌برند را با استفاده از پست‌هایشان شناسایی و به صورت جداگانه از آن‌ها حمایت کنند. (۸۰ درصد از جوانان مورد تحقیق از این ایده استقبال کرده‌اند)

رسانه‌های اجتماعی زمانی که تصاویر افراد مشخص شده دستکاری می‌شود آن را برجسته کنند. (۶۸ درصد شرکت کنندگان در تحقیق از این ایده حمایت کرده‌اند)

جنبش سلامت جوانان و جامعه سلامت عمومی سلطنتی از ماه فوریه تا می‌سال ۲۰۱۷ تحقیقی را بر روی ۱۵۰۰ جوان ۱۴ تا ۲۴ سال از سراسر انگلیس انجام دادند.

در این تحقیق فهرستی از موارد مرتبط با عملکرد ذهنی به این افراد ارائه شده و از آنان خواسته شده تا تأثیری که رسانه‌های اجتماعی بر روی این موارد می‌گذارند را مشخص کنند.

بر اساس رتبه‌ای که افراد مورد تحقیق به ۵ شبکه اجتماعی بسیار مشهور در ارتباط با تأثیر بر عملکرد و سلامت روانی داده‌اند، اینستاگرام بیشترین تأثیر منفی را بر سلامت روانی جوانان در انگلیس داشته است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند