کدخبر: ۲۹۶۴۸۲ لینک کوتاه

در پی انتشار گزارش سازمان ملل؛

حمله اردوغان به نتانیاهو

رئیس جمهور ترکیه سران رژیم صهیونیستی را به دلیل ارتکاب به «تروریسم دولتی در فلسطین» محکوم کرد و با صراحت گفت: «بگذارید همه بدانند ما مخالف آنهایی هستیم که از اسرائیل جانبداری می کنند».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه خطاب به مقامات ارشد استانی حزب عدالت و توسعه در آنکارا گفت: «ما با سکوت اختیار کردن در برابر تروریسم دولتی که اسرائیل به طرز شرم آوری در فلسطین مرتکب آن می شود، موافق نیستیم».

اردوغان که یکی از منتقدان سرسخت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل و دولت وی است، از ابتدای سال میلادی جاری با اشاره به اتهامات فساد مالی و رشوه خواری علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی، نتانیاهو را «دزدی بر مسند رهبری اسرائیل» و «حاکمی مستبد که عامل قتل عام کودکان 7 ساله فلسطینی است» می خواند.

افزون بر این، اظهارات اخیر اردوغان به مثابه کنایه ای به مقامات واشنگتن است؛ آنهم پس از آنکه واشنگتن برنامه فروش جت جنگنده «اف- ۳۵» به ترکیه را «به حالت تعلیق درآورد» و آنکارا را به دلیل خرید سامانه های موشکی «اس-۴۰۰» ساخت روسیه، به خیانت ورزی به منافع امنیتی ناتو متهم ساخت.

شایان ذکر است که طبق گزارش سازمان ملل که روز جمعه منتشر شد، نیروهای نظامی اسرائیل «در جریان تظاهرات، درگیریها و عملیات تجسس و بازداشت خود» 56 کودک فلسطینی را کشته و حدود 2700 کودک دیگر را زخمی کرده اند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند