کدخبر: ۲۹۶۷۰۱ لینک کوتاه

ترامپ بودجه دفاعی آمریکا را کم می‌کند

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ اظهار کرد، در بودجه‌های آینده به دنبال کاهش هزینه‌های دفاعی خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، انتظار می‌رود سنای آمریکا با اکثریت جمهوری‌خواه در روزهای پیش‌ رو بودجه‌ای که ۷۳۸ میلیارد دلار بودجه دفاعی را شامل می‌شود، به رای بگذارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگویی با شبکه "سی اسپن" اظهار کرد: ما در حال حاضر ارتشی بسیار قدرتمند داریم که از زمان (تعیین) بودجه پیشین بسیار قدرتمندتر است. بنابراین در مقطعی که بسیار نزدیک است خواهم توانست بودجه دفاعی را کاهش دهم در واقع ما باید ارتشمان را بازسازی می‌کردیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ در تمامی بودجه‌هایی که از زمان آغاز ریاست جمهوری‌اش در سال ۲۰۱۷ طرح کرده، بودجه دفاعی را افزایش داده و همتایان سابق خود را به خالی کردن منابع ارتش متهم کرده است.

برخی از جمهوری‌خواهان که به طور کلی حامی افزایش بودجه دفاعی هستند اما از افزایش کسری بودجه انتقاد کرده‌اند و این رویه را به لحاظ مالی غیرمسؤولانه دانسته‌اند.

مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکرات‌هاست، هفته گذشته این لایحه بودجه را تایید کرد. این لایحه بودجه برنامه‌های اجتماعی داخلی را افزایش داده است اما جمهوری‌خواهان حمایت چندانی از آن نشان نداده‌اند.

ترامپ در گفت‌وگوی خود با شبکه "سی اسپن" در پاسخ به این سوال که در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ چه دستور کاری را در نظر خواهد گرفت، گفت: فکر می‌کنم حالا که ارتش به بازسازی کامل بسیار نزدیک شده است، مساله بودجه موردی بسیار مهم خواهد بود (که در دستورکار بعدی به آن توجه خواهم کرد).

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند