کدخبر: ۲۹۷۱۴۵ لینک کوتاه

جولای ۲۰۱۹ میلادی گرم ترین ماه تاریخ می شود

​اقتصاد نیوز:آمار و ارزیابی های جدید نشان می دهد دمای هوای جولای( تیر و مرداد شمسی) ۲۰۱۹ میلادی از همین ماه در سال ۲۰۱۶ بالاتر است. در همین راستا دانشمندان تخمین می زنند جولای ۲۰۱۹ گرمترین ماه تاریخ باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، با توجه به آب و هوای گرمی که در آمریکای شمالی دیده می شود و گرم تر شدن آب و هوای قطب شمال به نظر می رسد جولای ۲۰۱۹ احتمالا یکی از گرمترین ماه های ثبت شده در تاریخ بشری باشد. 

 آمارهای مختلف نشان می دهند متوسط دمای این ماه اندکی از دمای جولای ۲۰۱۶ میلادی نیز بالاتر است و به این ترتیب می توان ادعا کرد جولای ۲۰۱۹ میلادی گرمترین ماه ثبت شده در تاریخ است.

ارزیابی کارشناسان نشان داده دمای جولای ۲۰۱۹ میلادی ۱.۲ درجه سانتیگراد بالاتر از سطح دما قبل از انقلاب صنعتی است. در همین راستا ارزیابی های دیگری براساس اطلاعات جمع آوری شده از «سرویس تغییرات آب و هوای کوپرنیکوس اتحادیه اروپا» و همچنین « مرکز اروپایی  پیش بینی متوسط هوا» در بازه زمانی یک تا ۲۹ جولای نیز انجام شد.

 اطلاعات نهایی و تایید شده ماه جولای در ۵ آگوست اعلام می شود.

 جالب آنکه تمایز دما میان جولای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ میلادی در ارزیابی ها بسیار کمتر از تمایز دمایی است که بین اطلاعات جهانی مختلف دیده و توسط کارشناسان استفاده می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند