کدخبر: ۲۹۷۱۹۰ لینک کوتاه

مقام اماراتی: مواضع ریاض و ابوظبی درباره ایران با آمریکا متفاوت است

اقتصادنیوز: عبدالخالق عبدالله مشاور سابق ولیعهد ابوظبی با اشاره به اینکه عربستان و امارات بر اساس منافع خود موضع گیری می کنند و به دنبال جنگ نیستند، افزود: شواهد و مواضع سابق نشان دهنده این است که ریاض و ابوظبی مواضع مستقل بسیاری متفاوت از مواضع آمریکا اتخاذ کرده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، عبدالخالق عبدالله مشاور سابق ولیعهد ابوظبی با اشاره به اینکه عربستان و امارات بر اساس منافع خود موضع گیری می کنند و به دنبال جنگ نیستند، افزود: شواهد و مواضع سابق نشان دهنده این است که ریاض و ابوظبی مواضع مستقل بسیاری متفاوت از مواضع آمریکا اتخاذ کرده اند.

وی گفت: مواضع امارات و عربستان کاملا با منافع آمریکا منطبق نیست و مواضع ابوظبی و ریاض با آمریکا متفاوت است. مواضع آمریکا با کشورهای حوزه خلیج فارس در برخی موارد نزدیک و در برخی موارد متفاوت است.

مشاور سابق ولیعهد ابوظبی افزود: ریاض و ابوظبی در قبال تشدید تنش نظامی آمریکا در قبال تهران با واشنگتن اختلاف فاحشی دارند و مواضع کشورهای حوزه خلیج فارس مستقل است.

عبدالخالق عبدالله بیان کرد: امارات ثابت کرده است که به دنبال آرامش است و مایل نیست در هر رویارویی احتمالی دخیل باشد.

وی در عین حال از رسیدن هواپیماهای آمریکایی به پایگاه الظفره در امارات خبر داد.

از سوی دیگر سرتیپ حسن الشهری کارشناس امور امنیتی سعودی اعلام کرد: سیاست عربستان مشخص است و به دنبال صلح است. عربستان خواهان جنگ با ایران یا هر کشور دیگری نیست و آماده برقراری روابط همکاری با ایران زمانی که شروط آن فراهم شود، است اما تاکنون موانعی وجود دارد.

وی در ادامه احتمال رسیدن منطقه به اوضاع خطرناک را بعید دانسته و گفت: تنش هایی که گهگاه دیده می شود، نشانه رفتن امور به سمت جنگ نیست.

الشهری افزود: امارات و عربستان خواهان اضافه شدن بار جدیدی بر منطقه در شرایط کنونی نیستند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند