کدخبر: ۲۹۷۱۹۹ لینک کوتاه

اقدام ریاکارانه عربستان درباره لغو محدودیت سفر زنان / آسیاتایمز: تعداد بیشماری از زنان در عربستان در زندان هستند

اقتصادنیوز: پایگاه آسیا تایمز در گزارشی به اقدام عربستان مبنی بر اجازه دادن به زنان برای سفر مستقل پرداخته و می‌نویسد که این اقدام در حالی انجام می‌شود که جمع زیادی از فعالان زنان در این کشور همچنان در زندان به سر می‌برند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان؛ سفارت عربستان در آمریکا روز جمعه اعلام کرد که این کشور برای آنچه کاستن از محدودیت مسافرت زنان خوانده، اقدام کرده است.

به گزارش آسیا تایمز، زمان اتخاذ این تصمیم کنایه‌آمیز است و تنها چند روز پس از آن انجام می‌شود که «لجین الهذلول»،از مخالفان سعودی در عربستان وارد ۳۰ سالگی خود شده و همچنان در زندان به سر می‌برد.

اقدام عربستان مبنی بر اجازه سفر مستقل به زنان/اقدامی ریاکارانه در حالی که تعداد زیادی از فعالان حقوقی در زندان به سر می‌برند

این گزارش می‎گوید: لجین الهذلول و بسیاری دیگر از زنان سرشناس در عربستان سعودی تابستان امسال دومین سال خود در پشت میله‌های زندان را سپری می‌کنند، تخلف رسمی که به آن‌ها نسبت داده شده خیانت به کشور است.

آسیا تایمز در بخش دیگری می‌نویسد: تعداد بیشماری از این زنان در عربستان سعودی با شرایط زندگی غیر انسانی روبرو هستند و مورد شکنجه قرار دارند در حالی که راه حلی واقعی برای مشکل آن‌ها وجود ندارد.

اقدام عربستان مبنی بر اجازه سفر مستقل به زنان/اقدامی ریاکارانه در حالی که تعداد زیادی از فعالان حقوقی در زندان به سر می‌برند

بر اساس گزارش آسیا تایمز این اقدام مقامات عربستان سعودی و رسانه‌ای کردن آن در حالی صورت می‌گیرد که زنان این کشور قصد راه‌اندازی کمپینی برای آزادی لجین الهذلول و دیگر فعالان حقوق زنان را دارند.

لجین الهذلول و بسیاری دیگر از فعالان حقوقی، از سوی مقامات عربستان سعودی بازداشت شده و همچنان در زندان به سر می‌برند و گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که برخی از این افراد هدف شکنجه و آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند