کدخبر: ۲۹۷۴۸۸ لینک کوتاه

آلمان:

به ائتلاف آمریکا و انگلیس در خلیج فارس نمی‌پیوندیم

اقتصادنیوز؛ هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان با اشاره به عدم تمایل آلمان برای ملحق شدن به ائتلاف آمریکایی در حال حاضر، انگلیسی‌ها ترجیح می‌دهند که به یک ماموریت آمریکایی ملحق شوند؛ ما این کار را نخواهیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ به نقل از خبرگزاری رویترز، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه دوباره تاکید کرد که آلمان به یک ماموریت دریایی در تنگه هرمز به رهبری آمریکا شرکت نخواهد کرد.

هایکو ماس

ماس در ادامه در این باره گفت که آلمان یک ماموریت اروپایی را ترجیح می‌دهد اما هشدار داد که پیشرفت در این  مورد سخت‌تر است.

وی به خبرنگارن گفت: در حال حاضر، انگلیسی‌ها ترجیح می‌دهند که به یک ماموریت آمریکایی ملحق شوند؛ ما این کار را نخواهیم کرد.

ماس با گفتن این که «ما خواستار یک ماموریت اروپایی هستیم» همچنین مطرح کرد که این مسئله خارج از درستور کار نیست اما زمان می‌برد که اتحادیه اروپا را قانع کرد تا چنین ماموریتی را انجام بدهد.

به گزارش ایسنا، این واکنش وزیر امور خارجه آلمان به همکاری در زمینه تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس در پی این مطرح می‌شود که آمریکا مدتی است با ادعای حفاظت از کشتیرانی آزاد در تنگه هرمز قصد دارد ائتلافی تشکیل دهد و تاکنون از کشورهای متعددی برای پیوستن به این ائتلاف درخواست کرده است.

امروز هم سخنگوی دولت آلمان در یک کنفرانس خبری گفته بود: صدراعظم در نظر ندارد که در وضعیت کنونی و در حال حاضر در ماموریت دریایی به رهبری آمریکا مشارکت کند و همه در دولت آلمان در این باره اتفاق نظر دارند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند