کدخبر: ۲۹۷۴۹۷ لینک کوتاه

توضیحات وزیر کشور درباره کاهش یا افزایش قیمت ۱۰۰ قلم کالا و نرخ ارز

اقتصادنیوز : وزیر کشور با اشاره به تشکیل دادگاه های مفاسد اقتصادی، گفت: اصل مبارزه با فساد کار خوبی است که باید انجام شود، حتما قدرت بازدارندگی خواهد داشت و نشان دهنده عزم حاکمیت و دولت در برخورد با مفاسد است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه سی و دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی اقتصادی کشور گفت: یکی از موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد بحث اطلاع رسانی دادگاه های مفاسد اقتصادی است. ضمن اینکه اصل مبارزه با فساد کار خوبی است که باید انجام شود، حتما قدرت بازدارندگی خواهد داشت و نشان دهنده عزم حاکمیت و دولت در برخورد با مفاسد است.

وزیر کشور افزود: موضوع ارائه قیمت ۱۰۰ کالا در جلسه قبل هم مطرح شده بود. قیمت گذاری باید  به گونه‌ای باشد که مردم به این نوع قیمت گذاری اعتماد پیدا کنند. مقرر شد که ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت به دقت این موضوع را پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارشی که امروز دادند، از ۱۰۰ قلم کالا، ۱۶ قلم بین چهار تا ۲۵ درصد کاهش، ۱۴ قلم به همین نسبت افزایش داشته و بقیه کالاها تقریبا با ثبات بوده است.  بانک مرکزی اعتماد و اطمینان نسبت به ثبات و به سمت پایین بودن قیمت ارز اعلام کردند و امیدواریم که محقق شود.

وی اظهار داشت: با توضیحات وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد که تنظیم بازار با دخایری که دارد و اعمال سیاست هایی این موضوع را در هفته جاری نوعی عمل کند که ثبات قیمت داشته باشیم. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند