کدخبر: ۲۹۸۳۰۸ لینک کوتاه

مذاکره با آمریکا بی‌نتیجه پایان یافت

اقتصادنیوز؛ یکی از نمایندگان طالبان اعلام کرد که مذاکرات این گروه با آمریکا در دوحه قطر بدون رسیدن به نتیجه پایان یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ یکی از نمایندگان طالبان که در مذاکرات قطر حاضر بود در خصوص دور هشتم مذاکرات با آمریکا گفت: ما با هدف دستیابی به صلح مدت زمان بیشتری را صرف نشست‌مان کردیم اما توافق ممکن نشد.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان نیز می‌گوید نمایندگان دو طرف در سایه عدم دستیابی به توافق، در خصوص اقدامات و مراحل بعدی به مقامات ارشد و رهبران خود مراجعه خواهند کرد.

طالبان: مذاکره با آمریکا بدون نتیجه پایان یافت

جنگ طالبان با دولت مستقر در کابل که از حمایت واشنگتن برخوردار است و نیز با نیروهای خارجی، به جنگی فرسایشی تبدیل شده و هیچ کدام از طرفین توان یکسره کردن آن را ندارند. بیم آن می‌رود که بدون تعهد طالبان به آتش بس و پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، گروه طالبان به حملات خود علیه دولت مرکزی ادامه دهد.

دولت مستقر در کابل تا امروز مشارکتی در مذاکرات مقامات آمریکایی و طالبان نداشته است. طالبان که در صدد استقرار حکومت مد نظر خود در افغانستان است، نه دولت مرکزی افغانستان را به رسمیت می‌شناسد و نه وارد مذاکره با آن می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند