کدخبر: ۲۹۸۴۷۷ لینک کوتاه

قانونگذار ارشد روس:

دخالت‌های آمریکا در امور روسیه محکوم به شکست است

رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه با انتقاد شدید از دخالت‌های آمریکا در امور داخلی این کشور اظهار داشت، جهان باید نگران سیاست‌های گستاخانه آمریکا باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه (مجلس سفلی ) اظهار داشت که تلاش‌های واشنگتن برای مداخله در امور داخلی روسیه محکوم به شکست است.

به نوشته خبرگزاری «تاس» « لئونید اسلاتسکی» رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه در واکنش به اظهارات مداخله جویانه « استنی هویر » قانونگذار ارشد آمریکا درباره ناآرامی‌های اخیر در مسکو در صفحه فیسبوک خود نوشت: «او دستگیرشدگان در جریان راهپیمایی‌های غیرقانونی را زندانیان سیاسی توصیف کرده و ادعاهایی را مبنی بر اقدام‌های سرکوب‌گرانه علیه آن‌ها و لزوم نگران بودن جهان مطرح کرده است.»

این قانونگذار ارشد روس اظهار داشت: «آمریکا تنها کشور جهان است که امکان مداخله قانونگذاران خود در حق حاکمیت سایر کشورها را فراهم می‌آورد. با این حال، آقای هویر به شما اطمینان می‌دهم که نقشه‌های واشنگتن در مورد روسیه محکوم به شکست است. قانونگذاران ما برابر آن‌ها مقاومت خواهند کرد.»

بر اساس این گزارش، به دنبال برخی اعتراض‌ها به ممانعت از حضور تعدادی از نامزدهای اپوزیسیون در انتخابات شورای شهر مسکو، منابع رسانه‌ای روز شنبه از برگزاری تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز در مسکو و بازداشت صدها نفر خبر دادند.

به گزارش شبکه خبری «راشاتودی» تظاهرات روز شنبه در حمایت از نامزدهای مخالف دولت روسیه که از حضور در انتخابات شورای شهر مسکو منع شدند، به بازداشت تعدادی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات منجر شد.

به نوشته تاس، این قانونگذار ارشد روسیه با ذکر نام « ماریا بوتینا » شهروند روسی که به اتهام جاسوسی برای روسیه در آمریکا زندان است، خاطر نشان ساخت : «این ماریا بوتیناست که زندانی سیاسی محسوب می‌شود و جهانیان باید نسبت به سیاست گستاخانه آمریکا با هدف ایجاد سلطه جهانی نگران باشند.»

«ویاچسلاو ولودین » رئیس مجلس روسیه نیز روز دوشنبه پس از دیدار با « واسیلی پیسکاروف» رئیس کمیته امنیت و ضد فساد دوما اظهار داشت که دوما در 19 اوت (دوشنبه 28 مرداد) برای بحث و گفت‌ وگو در زمینه دخالت‌های خارجی در امور داخلی روسیه جلسه ویژه‌ای برگزار می‌کند.

کرملین ، (کاخ ریاست جمهوری روسیه) نیز سه‌شنبه اعلام کرد که اعتراضات هفته‌های اخیر در مسکو «بحران سیاسی» در روسیه ایجاد نکرده است. «دیمیتری پسکوف » سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: «ما با بسیاری از افراد که ناآرامی‌ها را یک بحران سیاسی می‌خوانند، موافق نیستیم. اعتراضات در بسیاری از کشورهای جهان رخ می‌دهد.»

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند