کدخبر: ۲۹۹۲۹۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پرطرفدارترین باشگاه های فوتبال اروپایی در اینستاگرام

اقتصاد نیوز:رئال مادرید و بارسلونا همچنان تنها باشگاه هایی هستند که از مرز ۵۰ میلیون دنبال کننده در شبکه اجتماعی اینستاگرام عبور کرده اند، در حالی که فاصله تعداد دنبال کننده های این دو باشگاه طی یک سال گذشته از ۳ میلیون نفر به ۱.۲ میلیون نفر کاهش پیدا کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از طرفداری، رئال مادرید علی رغم فصل ضعیفی که سپری کرد، همچنان پرطرفدارترین تیم فوتبال قاره اروپا در شبکه اجتماعی اینستاگرام است، در حالی که با مقایسه تعداد دنبال کننده های باشگاه های اروپایی با سال گذشته متوجه خواهیم شد، کسب نتایج خوب تاثیر بسزایی در افزایش دنبال کننده های باشگاه های اروپایی دارد.

بارسلونا با کاهش چشمگیر فاصله خود با رئال مادرید انتظار دارد که در صورت سپری کردن فصلی درخشان، حتی جای رقیب سنتی خود را در صدر لیست بگیرد. منچستریونایتد که همواره یکی از پرطرفدارترین باشگاه های اروپایی بوده، علی رغم کسب نتایج ضعیف در فصول اخیر جایگاه خود در رده سوم را تثبیت کرده، اما احتمالاً یوونتوس به زودی جای این تیم را در رده سوم خواهد گرفت. بیانکونری که از زمان جذب کریستیانو رونالدو با افزایش فزاینده دنبال کننده های خود همراه بوده پس از عبور از آرسنال و چلسی در سال گذشته، با افزایشی 18.3 میلیونی دنبال کننده طی یک سال اخیر مواجه شده و موفق شده بایرن مونیخ و پاری سن ژرمن را نیز جای بگذارد و در رده چهارم قرار گیرد.

در رده پنجم لیست پاری سن ژرمن قرار دارد که هزینه های فراوان این باشگاه برای جذب بازیکنان مطرح فوتبال جهان و کسب عناوین متعدد داخلی تاثیر شگرفی در این رتبه دارد. لیورپول نیز پس از کسب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا با افزایش 10.9 میلیونی مخاطبانش مواجه شد و با سه رده صعود تا رده ششم لیست بالا آمد. چلسی نیز با کسب قهرمانی لیگ اروپا از بایرن مونیخ عبور کرد و البته همچنان در رده هفتم این لیست جای دارد. بایرن مونیخ، آرسنال و منچسترسیتی در رده های هشتم تا دهم قرار دارند.

افزایش بیش از 2.5 برابری دنبال کننده های تاتنهام هاتسپر که راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا شد و همچنین افزایش 4 برابری دنبال کننده های آژاکس که فصلی موفق را سپری کرد و تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد و از سویی جایگاه میلان و اینتر که طی سالیان اخیر عملکرد در خور نامی از خود به نمایش نگذاشته اند، همگی بر این مطلب صحه می گذارد که تعداد دنبال کننده ها در شبکه های اجتماعی همواره رابطه مستقیمی با نتایج کسب شده توسط باشگاه ها دارد.

لیست 28 باشگاه اروپایی که بیش از یک میلیون دنبال کننده در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارند را در ذیل مشاهده می نمایید.

پرطرفدارترین باشگاه های فوتبال اروپا در اینستاگرام
# نام باشگاه تعداد دنبال کننده
1 رئال مادرید 77.1 میلیون
2 بارسلونا 75.9 میلیون
3 منچستریونایتد 30.8 میلیون
4 یوونتوس 30.6 میلیون
5 پاری سن ژرمن 23.6 میلیون
6 لیورپول 18.9 میلیون
7 چلسی 18.3 میلیون
8 بایرن مونیخ 17.7 میلیون
9 آرسنال 15.3 میلیون
10 منچسترسیتی 14.5 میلیون
11 بروسیا دورتموند 8 میلیون
12 اتلتیکو مادرید 7.9 میلیون
13 گالاتاسارای 7.4 میلیون
14 آث میلان 6.2 میلیون
15 تاتنهام هاتسپر 5.6 میلیون
16 فنرباحچه 4.5 میلیون
17 آژاکس 3.3 میلیون
18 اینترمیلان 3.2 میلیون
19 لسترسیتی 3.1 میلیون
20 بشیکتاش 2.9 میلیون
21 آاس رم 2.7 میلیون
22 ناپولی 1.6 میلیون
23 موناکو 1.4 میلیون
24 بنفیکا 1.3 میلیون
25 پورتو 1.2 میلیون
= المپیک مارسی 1.2 میلیون
27 المپیک لیون 1.1 میلیون
= اورتون 1.1 میلیون

 

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند