کدخبر: ۲۹۹۳۷۳ لینک کوتاه

عراقچی: آمریکا طرف قابل اعتمادی برای مذاکره نیست

اقتصادنیوز: معاون امور سیاسی وزیر امور خارجه گفت: آمریکا هم در خروج از برجام و هم در مذاکره با کره‌شمالی نشان داد طرف قابل اعتمادی برای گفت‌وگو نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در دیدار هیات پارلمانی کره شمالی به ریاست «پاک چول مین» نائب رئیس مجمع خلق کره و رئیس گروه دوستی پارلمانی دو کشور با سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، توسعه و تعمیق همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های پارلمانی، سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

طرف کره‌ای در این دیدار سفر هیات گروه دوستی پارلمانی جمهوری دموکراتیک خلق کره به تهران را فرصت مغتنمی برای توسعه روابط برشمرد و از موفقیت‌های دولت و مردم ایران در مقابله با تحریم‌های آمریکا ابراز خوشحالی کرد و گفت: دو کشور همواره از روابط خوب و دوستانه‌ای در عرصه‌های مختلف برخوردار بوده و خواهند بود. 

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن تبریک انتخاب مجدد کیم جونگ اون به عنوان رییس کمیسیون دولتی جمهوری خلق کره اظهار داشت: مهمترین ابزار آمریکا علیه کشورهای مستقلی چون ایران و کره شمالی استفاده از تحریم‌های اقتصادی است ولی با این حال در طول چند دهه‌ گذشته نتوانسته است خللی در اراده دو کشور به وجود آورد. 

عراقچی تاکید کرد: آمریکا هم در خروج از برجام و هم در مذاکره با کره شمالی نشان داد که طرف قابل اعتمادی برای گفتگو نیست. دولت آمریکا در اقدامی غیر معمول در نظام بین‌الملل،  ظریف وزیر امور خارجه ایران را که در سطح بین‌المللی از مقبولیت فراوانی برخوردار است مورد تحریم قرار داده و از سوی دیگر شعار مذاکره سرمی‌دهد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه  آمادگی ‌‌و تمایل جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مبادلات سیاسی میان دو کشور در سطوح مختلف، به‌ویژه فراهم کردن سفر محمدجواد ظریف به پیونگ یانگ، در پاسخ به سفر سال گذشته همتای کره‌ای و همچنین سفر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند