کدخبر: ۳۰۰۲۷۴ لینک کوتاه

چرا ثبت‌احوال به ربیعی کارت ملی نداد؟

اقتصادنیوز: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره عدم صدور کارت ملی هوشمند ربیعی(سخنگوی دولت ) توضیح داد.

به گزارش اقتصادنیوز سیف الله ابوترابی در گفت‌وگو با  تسنیم با اشاره به اظهارات علی ربیعی سخنگوی دولت درباره عدم صدور کارت ملی‌اش طی دو هفته گذشته اظهار کرد: دو هفته پیش آقای ربیعی برای انجام فرایند ثبت‌نام  کارت ملی هوشمند به ساختمان سازمان ثبت احوال کشور مراجعه کرد و در واقع مراحل اولیه اعم از اسکن انگشت و تصویربرداری از سخنگوی دولت انجام شد.

وی تصریح کرد: در ادامه از سخنگوی دولت درخواست شناسنامه شد تا اقدامات بعدی اعم از اسکن شناسنامه و سایر امور انجام شود که ربیعی پاسخ داد شناسنامه همراه ندارد و در نهایت قرار بر این شد که شناسنامه خود را برای انجام فرایندهای بعدی به سازمان ثبت احوال ارسال کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: صدور کارت ملی هوشمند برای تمام افراد جامعه مستلزم ارائه شناسنامه برای اسکن و احراز هویت از پایگاه اطلاعات جمعیت کشور و رفع مغایرت احتمالی بر اساس قوانین و مقررات است و در واقع این سازمان بدون اخذ شناسنامه نمی‌تواند اقدام به صدور کارت ملی هوشمند برای افراد کند.

وی در پایان گفت: هم اکنون نیز آقای ربیعی می‌تواند با ارائه شناسنامه نسبت به تکمیل فرایند کارت ملی‌ هوشمند خود اقدام کند.
 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند