کدخبر: ۳۰۰۳۳۰ لینک کوتاه

رهبر آزادی‌خواه کشمیر خواهان مقاومت در برابر هند

اقتصادنیوز :رهبر کنفرانس احزاب حریت از مردم این منطقه درخواست کرده که در مقطع حساس فعلی به مقاومت در برابر حکومت هند بر جامو و کشمیر ادامه دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سید علی گیلانی، رهبر کنفرانس احزاب حریت که ترکیبی از احزاب هوادار آزادی کشمیر است، برنامه‌ای پنج بخشی را ارائه کرده و از مردم کشمیر خواسته در محل سکونت خود اعتراضات صلح‌آمیز برگزار کنند.

گیلانی اظهار کرد: اگر نیروهای مسلح هند همچنان به اعتراضات ما حمله کنند، تمامی مسئولیت خسارت جانی احتمالی آن بر دوش آن‌ها است و جهان شاهد اقدامات آنان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این رهبر سیاسی همچنین خطاب به افرادی که برای مقامات دولتی و نیروهای پلیس کار می‌کنند، تأکید کرد: وقتی با اعمال فشار علیه مردم خود همکاری می‌کنند، دولت هند نیز به آنان اعتماد نمی‌کند.

گیلانی افزود: فرماندهی این منطقه به طور کلی به ارتش و نیروهای شبه‌نظامی هند واگذار شده است. اگر چنین تحقیری نیروهای کشمیر را برای اعتراض بیدار نکند، احتمالا هیچ چیز دیگری هم آنان را بیدار نخواهد کرد و باید برای وجدان و ایمان خود سوگواری کنند و منتظر انحراف کامل خود همچون سیاستمداران کشمیری هوادار هند باشند.

او همچنین از کشمیری‌هایی که خارج از هند زندگی می‌کنند درخواست کرد، در این مقاومت نقش سفیر مردم کشمیر در سراسر جهان را ایفا کنند.

وی افزود: آنان باید از دانش خود درباره تاریخ کشمیر و تجربیات زندگیشان در این منطقه برای تبیین خشونت و سرکوب دولت هند علیه کشمیر استفاده کنند و همچنین باید با دیگر جوامع به حاشیه رانده شده و رنج کشیده در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند و در زمینه مقاومت با آنان ایجاد همبستگی کنند.

گیلانی که در حبس خانگی به سر می‌برد، از جامعه اسلامی پاکستان درخواست کرد «به پیش بیایند و به مردم تحت محاصره کشمیر کمک کنند».

وی تأکید کرد، پاکستان طرفی بسیار مهم در نزاع کشمیر است. اکنون زمان عمل و اتحاد است و اگر امروز اقدامی قاطعانه انجام نشود، نه تاریخ و نه نسل‌های آینده شما را نخواهند بخشید.

این رهبر سیاسی کشمیر در ادامه گفت: شما باید به مطرح کردن ابتکار عمل‌های سیاسی و دیپلماتیک خود تا بالاترین حد ادامه دهید و با تمام توان و اراده به اشغال کشمیر به دست هند پاسخ دهید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند