کدخبر: ۳۰۰۳۷۸ لینک کوتاه

کدام دولتمردان بیش از همه از خبر احتمال دیدار روحانی وترامپ خشمگین شدند

اقتصادنیوز: خبرنگار شبکه ۱۳ رژیم اسرائیل پس از طرح دیدار احتمالی میان سران ایران و آمریکا در نشست سران گروه هفت در فرانسه، از نگرانی میان مقام‌های این رژیم درباره این موضوع خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز «باراک راوید» خبرنگار شبکه 13 این رژیم در تارنمای «آکسیوس» به نقل از 3 وزیر و دو مقام ارشد صهیونیست نوشت که اسراییل عمیقا نگران مذاکرات احتمالی میان ایران و آمریکا است که امروز توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در کنفرانس مشترک خبری با امانوئل مکرون همتای فرانسوی او مطرح شد.

رئیس جمهوری فرانسه دوشنبه شب در کنفرانس مشترک خبری با ترامپ با بیان اینکه رئیس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده آماده ملاقات با هر رهبر سیاسی برای تامین منافع مردم ایران است، گفت: آماده برگزاری ملاقات بین ترامپ و روحانی هستم. وی افزود: امیدوارم که براساس گفت‌وگوهایمان دیدار میان رئیس جمهوری روحانی و رئیس جمهوری ترامپ در چند هفته آینده محقق شود.

راوید افزود که مقام‌های اسرائیل به وی گفته‌اند که احتمال ازسرگیری مذاکرات میان آمریکا و ایران اخیرا در کابینه امنیتی رژیم اسرائیل بارها مورد بحث قرار گرفته است. تل آویو نگران است که دیدار میان روحانی و ترامپ به زودی انجام شود.

یک وزیر کابینه رژیم اسرائیل به راوید گفت: ما هیچ علاقه‌ای به گفت‌وگو میان آمریکا و ایران نداریم، اما توان ما برای تاثیرگذاری روی ترامپ یا مقابله با او بسیار محدود است.

یک مقام ارشد این رژیم نیز در این باره گفت: ما خیلی خوش‌شانس بوده‌ایم که ایرانی‌ها تاکنون همه پیشنهادهای ترامپ برای مذاکره را رد کرده‌اند.

به نوشته این خبرنگار ، یکی از موقعیت‌های احتمالی برای تحقق دیدار میان سران ایران و آمریکا، مجمع عمومی سازمان ملل است که این ماه در نیویورک برگزار می‌شود. انتظار می‌رود که روحانی، ترامپ و مکرون هر سه در این رویداد حضور داشته باشند.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیراسرائیل به دلیل برگزاری انتخابات در فلسطین اشغالی احتمالا در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نخواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند