کدخبر: ۳۰۰۴۰۵ لینک کوتاه

رئیس جمهور آمریکا: آمریکا برای خروج از افغانستان عجله ای ندارد

اقتصاد نیوز: در حالی که برخی رسانه‌ها از احتمال توافق آمریکا و طالبان در آینده نزدیک خبر می‌دهند اما رئیس جمهور آمریکا با اشاره به ادامه حضور در افغانستان تصریح کرد که هیچ جدول زمانی برای خروج نظامیانش از این کشور وجود ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست «گروه هفت» به خبرنگاران گفت که برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان هیچ جدول زمانی وجود ندارد.

این در حالی است که دور نهم گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان در دوحه قطر بر سر خروج نظامیان آمریکایی در جریان است و برخی رسانه‌ها از احتمال توافق بین طرفین گمانه‌زنی می‌کنند.

ترامپ در پاسخ به خبرنگاران درباره تعیین جدول زمانی جدید برای خروج از افغانستان گفت: هیچ جدول زمانی نداریم، هر چه که هست عجله‌ای نداریم. ما در حقیقت بیش از هر چیز دیگری در افغانستان نیروی حافظ صلح هستیم.

وی با تکرار اظهارات قبلی خود گفت: ما می‌توانیم این جنگ را در زمان خیلی کوتاهی پیروز شویم اما نمی‌خواهم 10 میلیون نفر را بکشم.

به گزارش فاکس نیوز، ترامپ افزود: ما با طالبان، دولت افغانستان و دیگر افراد در حال کار هستیم و خواهیم دید که چه خواهد شد؛ هیچ جدول زمانی نداریم.

پیش از این نیز ترامپ به خبرنگاران گفته بود حتی در صورت توافق با صلح با طالبان و به این دلیل که به هیچکس اعتماد ندارد نیروهای اطلاعاتی خود را در افغانستان حفظ خواهد کرد که واکنش طالبان را در پی داشت.

پس از این اظهارات «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان تهدید کرد که در صورت عدم خروج همه نظامیان آمریکایی از جمله نیروهای اطلاعاتی این کشور از افغانستان، گفت‌وگوهای صلح به حالت اولیه باز خواهد گشت.

دور نهم مذاکرات آمریکا و طالبان نیز در حالی جریان دارد که براساس گزارش‌ها دور هشتم بدون هیچ توافقی و با باقی ماندن اختلافات جدی پایان یافت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند