کدخبر: ۳۰۰۸۰۲ لینک کوتاه

میدل ایست مانیتور: کودکان فلسطینی با محاصره غزه جان باختند

اقتصادنیوز: محاصره کامل نوار غزه باعث شده تا هزاران بیمار فلسطینی در نقاط مختلف این منطقه همچنان نیازمند دریافت مراقبت‌های پزشکی باشند و بسیاری هم به دلیل نبود این مراقبت‌ها جان خود را از دست بدهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، از زمانی که رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۷ محاصره کامل در نوار غزه را به فلسطینی‌ها تحمیل کرد، هزاران بیمار فلسطینی نیاز به مراقبت‌های فوری پزشکی داشتند، اما گزینه‌هایی که این رژیم در برابر آن‌ها باقی گذاشته بود همگی غیرانسانی بود.

بسیاری از کودکان و نوجوانان فلسطینی بیمار در خانه‌ها در حالی فوت کردند که نیاز به دارو و یا مراقبت‌های پزشکی داشتند. برخی دیگر ماه‌ها در انتظار بودند تا به آنان اجازه عبور از نوار غزه داده شود تا تحت درمان قرار بگیرند.

بنابر گزارش‎ها، ۵۶ کودک فلسطینی بدون همراه به بیمارستان منتقل شدند و ۶ نفر از آن‌ها در همان جا جان خود را از دست دادند.

گروه حقوقی "بشر گیشا"، این موضوع را غم انگیز را توصیف کرده است.

بنابر این گزارش پیش از آنکه گذرگاه مرزی بیت حانون بین غزه و اراضی اشغالی به طور کامل تخریب شود، روزانه تنها ۱۰۰ نفر از فلسطینی‌ها اجازه عبور از این گذرگاه را داشتند.

این در حالی است که پیش از وقوع انتفاضه دوم فلسطینیان، به طور میانگین ماهانه بیش از نیم میلیون فلسطینی از این گذرگاه رفت و آمد می‎کردند.

میدل ایست مانیتور گزارش داده در حالی که اشغالگری رژیم صهیونیستی باعث شده میلیون‌ها فلسطینی آواره شوند و حتی هنوز هم به آنان حق بازگشت به وطنشان داده نشده، اما هنوز هم افرادی در فلسطین باقی ماند‎ه‎اند که در خانه‌های کوچک در محاصره و بازداشت غیر انسانی رژیم صهیونیستی هستند و با گذشت زمان وضعیت آنها وخیم‎تر پیچیده‌تر می‌شود.

مرکز حقوق بشر فلسطین می‌گوید، رژیم صهیونیستی همچنان در ماه ژوئیه به اعمال محدودیت‌های شدید برای عبور فلسطینی‌ها از نوار غزه ادامه داد. در این ماه عبور ۶۶۱ بیمار فلسطینی از نوار غزه ممنوع شد و میزان صادرات از این مرز تا ۴۲.۲ درصد کاهش یافته است.

هر فلسطینی، در هر نقطه تحت محدودیت‌های شدید رژیم صهیونیستی قرار دارد. در حالی که برخی از فلسطینی‌ها حتی از حق ملاقات با خانواده خود محروم شده‎اند، برخی دیگر در "مناطق بسته نظامی" در  محاصره هستند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند