کدخبر: ۳۰۱۳۵۷ لینک کوتاه

از سوی سخنگوی دولت صورت گرفت

تایید رسمی خبر انفجار سکوی پرتاب ماهواره‌ درسمنان

اقتصادنیوز: علی ربیعی، سخنگوی دولت ضمن تایید اصل انفجار در سایت سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر که در برخی رسانه‌های غربی منتشر شده بود، علت انفجار را خطای فنی عنوان کرد و گفت: یک جریان خبری درصدد القای این بود که قادر هستند در موسسات ما جاسوسی و خرابکاری کنند که کارشناسان ما آن را تایید نمی کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ «علی ربیعی» امروز دوشنبه درباره حادثه انفجار در سکوی پرتاب ماهواره که اخیرا رخ داد گفت: آنچه که در دولت مورد بحث قرار گرفت و مطرح شد این بود که انفجار در سکو بوده و هنوز ماهواره‌ای به سکو منتقل نشده بود و در محل تست بوده و نه عملیات پرتاب.

 وی با بیان اینکه در میادین تست مانند میادین سمنان معمولاً این آزمایش‌ها صورت می‌گیرد، گفت: در دنیا حوادثی شبیه به این زیاد رخ می دهد. حتی در کشورهای پیشرفته هم انفجارهای متعدد و مهیبی داشته ایم. خوشبختانه در این اتفاق از نظر جانی مشکلی نداشتیم کسی کشته نشده است.

 سخنگوی دولت اضافه کرد: علت این انفجار خطای فنی بوده و کارشناسان در این موضوع اتفاق نظر دارند و خود آن هم کاملا مشخص است که چگونه رخ داده است.

 ربیعی با اشاره به جریانهای خبری که حول این انفجار شکل گرفت، اظهارداشت: یک جریان خبری درصدد القای این بود که قادر هستند در موسسات ما جاسوسی و خرابکاری کنند که هیچ کدام از کارشناسان ما بر روی آن صحه نمی گذارند و به نظر می رسد سوء استفاده برای قدرت نمایی است.

وی افزود: ما نمی‌دانیم چطور رئیس جمهور آمریکا عکس می‌گذارد و توییت می‌زند و عکس ماهواره منتشر می‌کند و با ذوق زدگی با موضوع برخورد می کند این هم قابل فهم نیست شاید از بی سوژگی درباره ایران است که مطرح می‌کند. این امر کاملاً مشخص و معلوم است که بر اثر چه رخ داده و خوشبختانه دانش ما در این زمینه هر روز رو به توسعه و گسترش است.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند