کدخبر: ۳۰۲۰۰۵ لینک کوتاه

از سوی انصارالله صورت گرفت؛

حملات موشکی به فرودگاه نجران عربستان

اقتصادیوز:‌ رسانه‌های یمنی وابسته به جنبش انصارالله اعلام کردند، نیروهای مسلح این جنبش با موشک‌های بالستیک فرودگاه نجران در جنوب عربستان را هدف قرار دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، المسیره نوشت، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح انصارالله در بیانیه‌ای اعلام کرد، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، موشک بالستیک بدر ۱ را به سمت فرودگاه نجران شلیک کرد و آشیانه پهپادها را در این فرودگاه هدف قرار داد. موشک دقیقاً به هدف اصابت کرد و در اثر آن پروازهای این فرودگاه متوقف شد.

مرکز اطلاع‌رسانی انصارالله در توییتی نوشت، با توپخانه تجمعات نظامی عربستان و مزدوران یمنی را در گذرگاه مرزی روبروی بخش جیزان واقع در جنوب غربی عربستان هدف قرار داده است.

این عملیات پس از آن اجرایی شد که انصارالله به دنبال ضدحملاتی علیه نیروهای دولت مستعفی یمن، بر پایگاه‌هایی از ارتش این دولت کنترل یافت.

در این راستا، چندین تن از نیروهای دولت مستعفی یمن در حملات هوایی مشابه انصارالله به تجمعات نیروهای دولت مستعفی در "مثلث عاهم" در منطقه حرض و غرب آن کشته و زخمی شدند.

همچنین نیروهای انصارالله موشک زلزال ۱ و تعدادی خمپاره به سمت تجهیزات نظامی نیروهای دولت مستعفی یمن در بخش حیران در شمال غرب حجه پرتاب کردند که در جریان آن چندین تن کشته و زخمی شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند