کدخبر: ۳۰۲۱۳۱ لینک کوتاه

داغ شدن دوباره جنگ ستاره‌های فوتبال ایران

اقتصاد نیوز:تا قبل از یک دهه اخیر، کری خوانی بین پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها روی سکو بود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، طرفداران دو تیم، با اعداد و ارقام برای هم کری می خواندند و ۴ و ۶ می‌ساختند. در سال‌های اخیر، باشگاه‌ها هم وارد این کری خوانی شده‌اند و خیلی جدی هم آن را دنبال می‌کنند. ابتدا استقلال چند دهه بعد از دو قهرمانی‌اش در جام باشگاه‌های آسیا، دو ستاره روی پیراهنش زد و سپس پرسپولیس، پس از کسب دهمین قهرمانی لیگ برتر یک ستاره روی لوگوی باشگاه گذاشت. جالب اینکه داشتن ستاره، هیچ قانونی ندارد و به طور مثال، داماش تهران برای قهرمانی در سطح استانی صاحب یک ستاره است!

چند سال قبل، بحث استفاده نکردن کنفدراسیون فوتبال آسیا از لوگوی ستاره‌دار استقلال و سپس اصلاح آن، به یک موضوع حیثیتی تبدیل شد. امروز خبری منتشر شد که پرسپولیسی‌ها با سازمان لیگ نامه نگاری کرده‌اند تا حتما در همه محافل، از لوگوی ستاره‌دار باشگاه استفاده کنند. هر دو باشگاه، اینکه AFC لوگوی ستاره‌دارشان را به رسمیت شناخته یک افتخار می‌دانند. در حالی که کنفدراسیون فوتبال آسیا، دخالتی در این موضوع ندارد و هر تیمی قصد اضافه کردن هر چند ستاره به لوگوی تیم داشته باشد، با ممانعت آن‌‌ها روبرو نمی‌شود.

اصرار پرسپولیس و استقلال به داشتن لوگوی ستاره‌دار، زمانی اتفاق افتاده که بسیاری از باشگاه‌های دارای ستاره رسمی، این موضوع را بخاطر زیبایی بیشتر از لوگوی‌شان حذف کرده‌اند. در ایتالیا، هر تیم با ۱۰ قهرمانی صاحب یک ستاره می‌شود. یوونتوس 2 ستاره و اینتر و میلان، یک ستاره رسمی دارند و دیگر تیم‌ها اجازه استفاده از ستاره را نخواهند داشت. با این حال هر سه تیم، در حال حاضر لوگوی‌شان را بی ستاره کرده‌اند و این ستاره‌ها فقط روی پیراهن درج می‌شوند. در فوتبال آلمان هم بایرن و دورتموند، در لوگوی رسمی باشگاه از ستاره استفاده نمی‌کنند و فقط زمان بازی و روی پیراهن، این ستاره‌ها قرار دارند. البته هنوز تیم‌هایی مثل گالاتاسرای، آژاکس یا بنفیکا لوگوی ستاره‌دار دارند و بعید نیست به زودی، اهمیت زیبایی لوگوی باشگاه باعث شود آن‌ها هم قید این ستاره‌ها را بزنند.

فعلا دربی تهران در جنگ ستاره‌ها، از داخل زمین هم داغ‌تر است و برای دو تیم، فرقی نمی‌کند ستاره‌های بالای لوگو باعث دفرمه شدن آرم باشگاه در سایت AFC بشود. کری‌خوانی در این سطح، حرف اول را می‌زند و اهمیتی هم ندارد ستاره‌های‌شان را پاس همدان لیگ دویی یا داماش تهران در لیگ سه هم روی لوگوی خود داشته باشند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند