کدخبر: ۳۰۳۱۰۵ لینک کوتاه

نفتالی بنت منتشر کرد؛

نقشه ادعایی سرزمین‌های اشغالی در «معامله قرن» + عکس

اقتصادنیوز؛ نفتالی بنت وزیر سابق آموزش و از سران حزب «یمین هخاداش» (راست جدید) با انتشار آنچه او نقشه «معامله قرن» خواند، مدعی شد که این طرح برای تل‌آویو یک «کابوس» است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «نفتالی بنت» وزیر سابق آموزش اسرائیل و از سران حزب «یمین هخاداش» روز یکشنبه نقشه‌ای منتشر کرد که به ادعای او مرزبندی پیشنهادی آمریکا در طرح موسوم به «معامله قرن» است.

بر اساس این نقشه، تمام دره اردن و بخش بزرگی از کرانه باختری در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد، با این وجود، بنت که از تندروترین مقام‌های اسرائیلی به شمار می‌آید، در توییتر خود مدعی شده است که این طرح برای شهرک‌نشینان ساکن کرانه باختری یک «کابوس» است.

وی نوشته است: «وقت آن است که افشا کنیم: "طرح معامله قرن" که بلافاصله بعد از انتخابات به ما تحمیل می‌شود. [بخش‌های] سیاه، فلسطین است. نقطه‌های سفیدرنگ، [شهرک‌ها هستند] مثل جزیره‌هایی در دریای فلسطین. دورتادور آن‌ها را حماس، جهاد اسلامی و جبهه آزادی‌بخش فلسطین گرفته است. این کابوسی برای ساکنان شهرک‌های "آریل"، "اوفرا" و "کریات اربا" است. پایان شهرک‌ها. تنها راست جدید طرح جزیره‌هایی درون فلسطین را متوقف می‌کند.»


نقشه ادعایی نفتالی بنت درباره معامله قرن

ادعای بنت در مورد «کابوس»وار بودن معامله قرن برای اسرائیل در حالی مطرح می‌شود که این طرح که قرار است پس از انتخابات پارلمانی این رژیم رونمایی شود، قصد دارد حاکمیت رژیم صهیونیستی بر کل قدس را به رسمیت شناخته، بخش‌های بزرگی از کرانه باختری رود اردن را به این رژیم سپرده و حق بازگشت را نیز از آوارگان فلسطینی سلب کند.

حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در واکنش به انتشار این نقشه گفته است که این نقشه جعلی است. 

در آستانه انتخابات، احزاب سیاسی در فلسطین اشغالی در تلاش هستند با اتخاذ مواضع هرچه تندتر، رأی صهیونیست‌ها را جلب کنند. هفته گذشته «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دو شب پیاپی دو نشست خبری برگزار کرد. در شب نخست، وی بار دیگر ایران را به تلاش برای ساخت سلاح اتمی متهم کرد و مدعی شد به اطلاعات تازه‌ای از برنامه هسته‌ای ایران دست یافته است. او در نشست خبری بعدی هم وعده داد که بلافاصله پس از انتخابات، دره اردن و جنوب کرانه باختری را تحت حاکمیت تل‌آویو اعلام کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند