کدخبر: ۳۰۳۸۷۱ لینک کوتاه

نتانیاهو بار دیگر گانتس را به تشکیل کابینه ائتلافی دعوت کرد؛

تقلای نتانیاهو برای ماندن در قدرت

اقتصادنیوز؛ پس از آنکه بنی گانتس رهبر حزب آبی و سفید درخواست بنیامین نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی فراگیر با نخست‌وزیر چرخشی را رد کرد، نتانیاهو بار دیگر، بنی گانتس را به تشکیل دولت وحدت ملی دعوت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بنیامین نتانیاهو در واکنش به دستیابی ژنرال گانتس به ۳۳ کرسی در مقابل ۳۲ کرسی حزب حاکم لیکود به رهبری خود، با انتشار توئیتی تازه، به احتمال برگزاری دور جدید انتخابات پارلمانی اشاره کرد.

وی گفت: گانتس رهبر حزب آبی و سفید را به تشکیل دولت فراگیر وحدت ملی متشکل از تمامی احزاب معتقد به اسرائیل به عنوان دولت یهود و دمکراتیک، دعوت می‌کنم.

نخست وزیر اسرائیل در عین حال گفت که هیچ نیازی به برگزاری انتخابات عمومی جدید وجود ندارد.

گانتس  روز گذشته قبول درخواست بنیامین نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی فراگیر را به نخست وزیری خود مشروط کرد.

بنی گانتز

کمیته مرکزی انتخابات اسرائیل روز پنجشنبه ضمن اعلام پایان شمارش آراء انتخابات بیست‌ و دومین دوره پارلمان این رژیم (کنست) تاکید کرد، ائتلاف آبی و سفید به رهبری گانتس تعداد ۳۳ کرسی از پارلمان را از آن خود کرد و در مقابل حزب لیکود به رهبری نتانیاهو ۳۲ کرسی را به دست آورد.

تشکیل کابینه نیازمند به دست آوردن ۶۱ کرسی از مجموع ۱۲۰ کرسی پارلمان یعنی نصف به اضافه یک است و چنانچه این تعداد کرسی بدست نیاید می توان کابینه ائتلافی تشکیل داد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند