کدخبر: ۳۰۳۸۷۵ لینک کوتاه

نظرسنجی فاکس نیوز؛ ترامپ از هر ۴ نامزد دموکرات شکست می‌خورد

اقتصادنیوز: جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده، تنها کسی است که می تواند با اختلاف دو رقمی ترامپ را شکست دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، انتشار نظرسنجی جدیدی شبکه فاکس نیوز، بار دیگر منجر به نارضایتی شدید دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و همراهان وی شده است. او با وجود علاقه شدیدی که به شبکه فاکس نیوز و مجریان آن دارد، نظرسنجی های اخیر این شبکه را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. ترامپ معتقد است که نظرسنجی های فاکس نیوز مبنی بر برتری نامزدهای حزب دموکرات، با واقعیات جاری در ایالات متحده همخوانی ندارد! با این حال نه تنها در شبکه فاکس نیوز، بلکه در بسیاری از دیگر رسانه های آمریکایی نیز شاهد غلبه نامزدهای حزب دموکرات بر ترامپ در نظرسنجی ها هستیم.ترامپ به طور کلی معتقد است هر گونه نظرسنجی که بر کاهش محبوبیت وی گواهی می دهد، اساسا نظرسنجی معتبری محسوب نمی شود! او با همین استدلال در رقابتهای انتخابات میاندوره ای کنگره ( سال 2018 ) نیز ادعا کرد که همه نظرسنجی های انتخاباتی ( که شکست جمهوریخواهان را پیش بینی کرده بودند ) نادرست و بر مبنای اغراض شخصی منتشر شده است!

609132_990

هم اکنون در سال 2019 میلادی قرار داریم. نظرسنجی اخیر فاکس نیوز نشان می دهد که ترامپ در برابر همه نامزدهای مطرح حزب دموکرات شکست خواهد خورد. در این میان، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده، تنها کسی است که می تواند با اختلاف دو رقمی ترامپ را شکست دهد. نظرسنجی فاکس نیوز نشان می دهد که در رقابت میان بایدن و ترامپ، رای دهندگان آمریکایی 52 درصد به بایدن و 38 درصد به ترامپ رای خواهند داد. این در حالیست که 10 درصد دیگر، هنوز تصمیمی در این خصوص اتحاذ نکرده یا حاضر نیستند به هیچ یک از این دو رای دهند. برنی سندرز، دیگر نامزد حزب دموکرات، در رقابت مستقیم با ترامپ 48 درصد آرا را کسب خواهد کرد. این در حالیست که ترامپ در رقابت با سندرز ، 40 درصد آرا را کسب می کند. الیزابت وارن سناتور ایالت ماساچوست نیز در مصاف با ترامپ ( که 40 درصد آرا را کسب می کند )، 46 درصد آرا را به خود اختصاص داده است. سناتور کامالا هریس نیز در این نظرسنجی، با اختلاف 2 درصد از ترامپ پیش افتاده و 42 درصد آرا را کسب کرده است.

فراتر از موارد ذکر شده، در نظرسنجی فاکس نیوز نکات ریزتر و مهم تری نیز مورد توجه قرار گرفته است : بر این اساس، 65 درصد از رای دهندگان حزب دموکرات، نسبت به حضور و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، اشتیاق فراوانی دارند این در حالیست که تنها 60 درصد از جمهوریخواهان در خصوص مشارکت در انتخابات مصمم هستند. همین مسئله زنگ خطر را برای ترامپ و حزب جمهوریخواه به صدا در آورده است.همچنین این نظرسنجی نشان می دهد که در صورت راهیابی بایدن به دور نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، وی در میان بسیاری از سفید پوستان آمریکایی نیز طرفدار خواهد داشت. به عبارت بهتر، بایدن در این رقابت خواهد توانست جامتعه هدف ترامپ و برگ برنده وی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016، که منجر به پیروزی وی بر هیلاری کلینتون شد را هدف قرار دهد. از سوی دیگر، بایدن در میان سیاهپوستان و رنگین پوستان نیز طرفداران زیادی دارد. بسیاری از آنها ترجیح می دهند میان بایدن و ترامپ، به معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده رای دهند. این موضوع می تواند در ایالاتی مانند فلوریدا و دیگر ایالات خاکستری ( که رای سیاهپوستان در آنها تعیین کننده است )، برای ترامپ دردسرساز شود.

ماجرا به این نقطه ختم نمی شود! این نظرسنجی نشان می دهد که میزان حمایتها از ترامپ در میان سفید پوستان با سواد ، سفید پوستان فاقد مدرک تحصیلی معتبر و همچنین مسیحیان افراطی کاهش یافته است. این افراد، در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016، نقش بسیار مهمی در شکست هیلاری کلینتون در برابر ترامپ ایفا کردند. گردش آرای این گروهها به سود ترامپ سبب شد تا وی در ایالاتی تعیین کننده مانند فلوریدا، ویسکانسین، پنسیلوانیا ، میشیگان و اوهایو بر رقیب سرسخت خود پیروز شود. هم اکنون به نظر می رسد در این ایالات کلیدی معادله برعکس شده است. حتی در ایالاتی مانند آریزونا و تگزاس نیز ترامپ از حاشیه امنیت لازم برای پیروزی برخوردار نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند