کدخبر: ۳۰۳۹۲۲ لینک کوتاه

سخنگوی ائتلاف سعودی مدعی شد؛

بمباران مراکز ساخت پهپادها و قایق‌های انتحاری نیروهای یمنی

اقتصادنیوز؛ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف سعودی مدعی شد که جنگنده‌های این ائتلاف صبح امروز مراکز تجهیز قایق‌های بمب‌گذاری شده نیروهای یمنی را در استان الحدیده هدف قرار داده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سرهنگ «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی صبح امروز (جمعه) در سخنانی مدعی بمباران مراکز ساخت پهپادها و قایق‌های انتحاری در غرب یمن شد.

به نوشته خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، او گفت که این عملیات در شمال استان «الحدیده» صورت گرفته است. به ادعای وی ائتلاف سعودی روز گذشته (پنجشنبه) نیز یک فروند قایق انتحاری کنترل از راه دور را منهدم کرده بود.

ترکی المالکی در ادامه توضیح داد که در بمباران امروز چهار مرکز نگه‌داری و تجهیز قایق‌های انتحاری و همچنین مین‌های دریایی هدف قرار گرفته است. او همچنین ادعا کرد که نیروهای یمنی از استان الحدیده اقدام به پرتاپ موشک‌ها و پهپادها و همچنین به حرکت در آوردن قایق‌های بمب‌گذاری شده می‌کنند.

سخنگوی ائتلاف سعودی مدعی شد که اقدامات نیروهای یمنی بر خلاف قوانین بین‌المللی است و امنیت دریانوردی و تجارت جهانی را در باب‌المندب و دریای سرخ به خطر می‌اندازد؛ اما حملات هوایی ارتش سعودی طبق قوانین بین‌المللی و اصول انسانی صورت می‌گیرد.

این برای اولین بار است که ائتلاف سعودی تلاش می‌کند مراکز نگه‌داری و تجهیز قایق‌های تندروی انتحاری یمنی‌ها را هدف قرار دهد که نشان می‌دهد حمله روز گذشته قایق انتحاری ارتش یمن موجب نگرانی‌ها سعودی‌ها شده است.

در بهمن ماه سال ۹۵ حمله یک قایق انتحاری به ناو سعودی «مدینه» در دریای سرخ موجب از رده خارج شدن این ناو شد و نقطه عطفی در جنگ یمن به شمار رفت.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند