کدخبر: ۳۰۴۰۱۱ لینک کوتاه

دستور ترامپ برای اعزام نیروهای نظامی آمریکا به منطقه

اقتصادنیوز: آمریکا به عنوان پاسخ به ادعای "تجاوز ایران به عربستان سعودی" نیروهای مسلح بیشتری را به خاورمیانه اعزام می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا ضمن بیان این مطلب گفت؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، استقرار این نیروها در منطقه را مورد تأئید قرار داده است. اسپر افزود: "این فقط گام اول ما برای پاسخ دادن به حملات به عربستان است"

ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا در توضیح گفت تعداد افراد گروه نظامی ایالات متحده خیلی زیاد و هزاران نفر نخواهد بود.

اسپر مدعی شد: آمریکا خواهان جنگ با ایران نیست، اما از تعداد زیادی از گزینه های نظامی برای عمل برخوردار است. به گفته وی هدف از اعزام گروه نظامی دادن علامت روشن حاکی از آن است که آمریکا از شرکای خود در منطقه حمایت کرده و "نظم جهانی مبتنی بر قواعد خود را" حفظ می کند.

وزیر دفاع آمریکا افزود اکنون توجه ایالات متحده معطوف کمک به عربستان در تقویت تاسیسات دفاعی خود است و و ادعا کرد که "این کار برای تلاش جهت قانع کردن ایرانیان برای بازگشت به راه دیپلماتیک انجام می شود".

به گفته وی، آمریکا بدون شمار بیشتر نظامیان نیز دارای "حضور قوی" در منطقه است و به خاطر مواضع خود احساس اطمینان کامل می کند.

رئیس پنتاگون علاوه بر این اعلام کرد آمریکا به ارسال تجهیزات نظامی بیشتر برای عربستان و امارات عربی متحده سرعت می بخشد تا توانمندی های دفاعی انها  را تقویت کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند