کدخبر: ۳۰۴۱۱۷ لینک کوتاه

خودروهای نظامی رباتیک برای تأمین نیازهای سربازان

اقتصاد نیوز:استفاده از خودروهای نظامی زرهی رباتیک برای تامین نیازهای سربازان در میدان های نبرد برای نخستین بار در جریان یک رزمایش مورد آزمون قرار گرفت.

به گزارش اقتصضاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، نیروهای مسلح امریکا و انگلیس برای نخستین بار به طور مشترک یک تمرین نظامی برگزار کردند که در آن از خودروهای نظامی رباتیک بدون راننده برای ارسال تجهیزات مورد نیاز نظامیان به میدان جنگ استفاده شده بود.

خودروهای رباتیک زرهی که به صورت نیمه خودران در انگلیس ساخته شده اند، می توانند در میدان جنگ به صورت کاملا مستقل عمل کنند و با سیستم های جنگی زمینی و هوایی سازگاری کامل دارند.

13980630000372_Test_PhotoN

امروزه انتقال آب، غذا، تجهیزات پزشکی، باتری، تسلیحات و غیره به خط مقدم جبهه های جنگ با دشواری زیادی انجام می شود و خودروهای زرهی موجود توانایی های محدودی در این زمینه دارند. همین مساله باعث می شود سربازان بعد از مدتی با مشکلات زیادی مواجه شده و توانایی های آنها تحلیل رود.

اما خودروهای زرهی رباتیک با مسیریابی خودکار و دقیق می توانند از خطرات ناشی از حملات دشمن تا حد امکان احتراز کرده و محموله های خود را به سلامت به مقصد برسانند. حسگرها و سیستم های راداری این خودروها از توانایی بالایی برای شناسایی آنی خطرات برخوردار بوده و می توانند به طور لحظه ای برای تغییر مسیر تصمیم بگیرند. قرار است خودروی مذکور که ظرف مدت سه سال طراحی شده در آینده باز هم مورد آزمایش قرار بگیرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند