کدخبر: ۳۰۴۵۳۰ لینک کوتاه

آتش‌سوزی گسترده کاه‌های انبارشده در روستای یوسف‌آباد قوچان

اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قوچان با اشاره به وقوع آتش‌سوزی گسترده کاه‌های انبار شده در روستای یوسف‌آباد این شهرستان، گفت: آتش‌سوزی به دلیل وزش باد هنوز به‌طور کامل اطفا نشده، اما مهار و جداسازی کاه‌ها و کُلش‌ها انجام‌شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حسنعلی ولی‌زاده با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در روستای یوسف‌آباد از توابع بخش مرکزی این شهرستان، گفت: ساعت 16:48 طی تماس تلفنی با سامانه 125 اعلام حریق در این روستا می‌شود که به دلیل خارج بودن از محدوده شهری، بلافاصله از فرماندار به‌عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کسب اجازه شده و گروه‌های عملیاتی به محل اعزام می‌شوند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قوچان بابیان اینکه طبق مشاهدات صورت گرفته توسط نیروهای اعزامی، آتش‌سوزی مربوط به کاه و کُلَش‌های انبارشده روی پشت‌بام‌ها در این روستا بوده است، افزود: تمام اکیپ‌های سازمان آتش‌نشانی به‌جز گروه احتیاط به همراه تانکرهای آب از روستاهای دوغایی، مزرج و سازمان فضای سبز شهرداری قوچان و تیم‌هایی از فاروج به محل حادثه اعزام می‌شوند.

وی با یادآوری اینکه اعضای ستاد مدیریت بحران ازجمله فرماندار، شهردار و فرمانده سپاه ناحیه قوچان نیز در محل حادثه حاضر شده و از نزدیک در جریان جزئیات حادثه، کمک رسانی و اطفا قرار گرفتند، تصریح کرد: به دلیل نزدیک بودن محل‌های انبار کاه و کُلَش به یکدیگر روی پشت بام‌ها در روستا، آتش چندین محل را فرامی‌گیرد که خوشبختانه هیچ‌کدام از اهالی روستا طی این حادثه آسیب نمی‌بینند.

ولی‌زاده ادامه داد: متأسفانه یکی از نیروهای آتش‌نشان هنگام خارج کردن حیوانات از این انبارها دچار آسیب‌دیدگی می‌شود که بلافاصله به بیمارستان موسی بن جعفر(ع) قوچان انتقال داده می‌شود و در حال حاضر نیز در حال مداوا است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قوچان با تأکید بر اینکه هنوز علت آتش‌سوزی مشخص نیست و پس از اطفای کامل می‌توان علت را بیان کرد، یادآور شد: آتش در سه محل مهار شده و نیروهای سازمان با آب‌وخاک در حال لکه‌گیری هستند تا آتش دوباره شعله‌ور نشده و موجب سرایت نشود، اما در محل چهارم اطفای کامل صورت نگرفته و باد شدید مزاحم اطفای کامل است.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند