کدخبر: ۳۰۴۵۹۳ لینک کوتاه

دیدار گانتز و نتانیاهو بی‌نتیجه بود/ سرنوشت نامعلوم دولت اسرائیل

اقتصادنیوز: دیدار شب گذشته رهبران حزب لیکود و ائتلاف سفید آبی که در حضور رئیس رژیم صهیونیستی با هدف تشکیل کابینه این رژیم برگزار شد بدون نتیجه پایان یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، جروزالیم پست نوشت، «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی و سفید پس از این دیدار در بیانیه ای خطاب به حزب خود گفت: موضوع وحدت ملی در این دیدار بسیار مطرح شد، جامعه اسرائیل تغییرات را انتخاب کرده است و ما نمی خواهیم، رهبری ائتلاف، ارزش ها و متحدانمان را کنار بگذاریم.

در این میان برخی مسئولان حزب آبی و سفید در گفتگو با روزنامه یدیعوت آحارانوت نتانیاهو را فریبکار خوانده و اعلام کردند وی بدنبال آن است که سومین دور از انتخابات زودهنگام برگزار شود.

برخی گزارش ها حاکی است، در صورتی که نتانیاهو و گانتز تشکیل کابینه وحدت ملی را نپذیرند، رووین ریولین رئیس رژیم صهیونیستی تا چهارشنبه هفته آینده ممکن است مأموریت برای تشکیل کابینه ائتلافی را به تعویق بیندازد.

هر فردی که توسط ریولین مأمور تشکیل کابینه شوند، ۲۸ روز برای این کار مهلت خواهند داشت. در صورتی که فرد در این مدت موفق نشود، مهلتش ۱۴ روز دیگر تمدید می شود و در صورت ناکامی، ریولین پس از رایزنی با نمایندگان کنیست، فرد دیگری را برای این کار معرفی می کند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند