کدخبر: ۳۰۴۶۹۶ لینک کوتاه

ادعای شرکت سوئدی:

کشتی انگلیسی همچنان در بندرعباس ایران توقیف است

شرکت سوئدی مالک کشتی "استنا ایمپرو" روز سه شنبه اعلام کرد: به رغم صادر شدن دستور آزادی، اما این کشتی همچنان در بندرعباس ایران در حالت توقیف مانده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «اریک هانل» مدیر اجرایی شرکت سوئدی در بیانیه ای گفت: به رغم اظهارات مقامات ایرانی در سه روز گذشته که مراحل قانونی به پایان رسیده و کشتی استنا ایمپرو آزاد است، اما کشتی همچنان در لنگرگاه بندرعباس توقیف است.

هانل افزود: ما همچنان به تلاش های خود ادامه می دهیم تا آزادی خدمه و کشتی را تضمین کنیم.

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس روز گذشته (دوشنبه) از رفع توقیف کشتی "استنا ایمپرو" انگلیس خبر داد.

بعیدی نژاد با انتشار پیامی در توییتر نوشت:‌ کشتی بزرگ «‌استنا ایمپرو» تحت پرچم انگلیس، امروز بعد از تکمیل فرآیند قضایی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران، از توقیف آزاد شد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تاریخ 28 تیرماه اعلام کرد: کشتی انگلیسی به نام «استنا ایمپرو» هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

خدمه این کشتی ماه گذشته در اقدامی بشردوستانه از سوی ایران آزاد شدند.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در این باره گفته بود: ما با خدمه کشتی و ناخدای کشتی مشکلی نداریم. مشکل ما تخلفی است که کشتی انجام داده و کارهایی که نباید بدان مبادرت می ورزیدند را انجام داده است.

وی افزود: ایران در ادامه سیاست‌ های بشردوستانه خود از ناخدای کشتی خواسته که خدمه کشتی را اگر امکان دارد، پیاده کند تا بتوانند به کشورشان بازگردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند