کدخبر: ۳۰۴۸۳۲ لینک کوتاه

هیلاری کلینتون:

ترامپ تهدیدی آشکار علیه آمریکای آزاد و قدرتمند است

اقتصادنیوز؛ هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن اعلام حمایت از استیضاح دونالد ترامپ، گفت: او (ترامپ) خطری آشکار برای چیزهایی است که ما را قدرتمند و آزاد نگه می دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امروز چهارشنبه در پیامی توئیتری در واکنش به انتشار متن گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش با همتای اوکراینی وی نوشت: رئیس جمهور آمریکا به کشور ما خیانت کرده است.

ترامپ و کلینتون

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در این خصوص ادامه داد: این، یک بیانیه سیاسی نیست؛ بلکه واقعیتی تلخ است و ما باید اقدام کنیم. او (ترامپ) خطری آشکار برای چیزهایی است که ما را قدرتمند و آزاد نگه می دارد. از استیضاح ترامپ حمایت می کنم.

این درحالیست که وزارت دادگستری آمریکا ساعاتی پیش متن مکالمه تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور با همتای اوکراینی خود را منتشر کرد.

وزارت دادگستری آمریکا در این باره اعلام کرد که متن ۵ صفحه ای نوشتاری این گفتگوی تلفنی را از طبقه بندی اطلاعاتی خارج کرده در وبگاه کاخ سفید نیز منتشر کرده است.

به گزارش رویترز، در این متن مشخص است که ترامپ از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین خواسته است تا به پرونده فرزند «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا «نگاهی» بیاندازد.

این در حالیست که برخی از مقامات آمریکائی پیشتر اعلام کرده بودند که در صورتیکه ترامپ برای انجام تحقیقات درباره فرزند «جو بایدن» بر زلنسکی اعمال قدرت کرده باشد، باید مورد استیضاح قرار بگیرد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند