کدخبر: ۳۰۵۶۲۹ لینک کوتاه

گفتگوی فرماندهان نیروی دریایی آمریکا و عربستان درباره ایران

اقتصادنیوز: روسای ستاد فرماندهی نیروی دریایی آمریکا و عربستان در ریاض با هم دیدار و در ارتباط با مسائل ایران و منطقه گفتگو کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر«جیمز ملوی»، فرمانده ستاد مرکزی نیروی دریایی آمریکا به تازگی با سفر به ریاض، پایتخت عربستان با همتای سعودی خود دیدار و در ارتباط با مسائل و تحولات منطقه از جمله ایران گفتگو کرد.

گفته شده فرماندهان نیروی دریایی آمریکا و عربستان در ریاض درباره آن چه «تهدیدات ایران» عنوان شد، با هم دیدار و گفتگو کردند.

در این گزارش همچنین به نقل از جیمز ملوی، فرمانده نیروی دریایی آمریکا گفته شده است که هماهنگی برای انجام اقدامات مشترک در برابر تهدیدها و حملات هدف از این دیدار و مذاکرات بوده است.

دیدار فرماندهان ارشد نظامی آمریکایی و سعودی پس از حمله گسترده و بزرگ نیروهای ارتش یمن علیه تاسیاست نفتی عربستان سعودی موسوم به آرامکو صورت می‌گیرد.

حملاتی که منجر به اختلال در روند تولید و صدور نفت خام از عربستان شد، بازارهای انرژی جهانی را دچار شوک کرد و همزمان مقامات سعودی اتهامات خود را متوجه ایران کردند. این در حالی است که همزمان ارتش یمن با اعلام انجام این حمله در واکنش به تداوم جنگ چهار ساله عربستان سعودی، مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را برعهده گرفت و ایران نیز اتهامات وارد شده از سوی مقامات سعودی را به شدت رد کرد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند