کدخبر: ۳۰۵۷۴۳ لینک کوتاه

پیشنهاد عجیب ترامپ: به جان مهاجران مار و تمساح بیندازید!

اقتصادنیوز: یک رسانه آمریکایی می‌گوید ترامپ در جلسات خصوصی پیشنهاد داده برای مهار مهاجرت غیرقانونی از مرز مکزیک، دور دیواری که به پیشنهاد او ساخته می‌شود خندقی پر از مار و تمساح حفر کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نیویورک تایمز در مطلبی با استناد به مصاحبه‌های انجام شده با دهها تن از افراد وابسته به کاخ سفید و دولت واشنگتن، از جنون دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا برای ساخت دیوار مرزی مکزیک به هر قیمتی پرده بر داشت.

ظاهراً ترامپ در جلسه‌ای که ماه میلادی مارس در دفتر کارش داشته، به مشاورانش می‌گوید که باید تا فردا ظهر همه مرز ۲ هزار کیلومتری با مکزیک را حصارکشی کنند.

این درحالی است که مشاوران بیم آن را داشتند مبادا در تلاش برای عملی کردن چنین تصمیم عجولانه‌ای، مشکلاتی برای دانش‌آموزان، کارگران و گردشگران آمریکایی در هر ۲ سوی مرز ایجاد شود.

البته پیشنهادهای ضد مهاجرتی ترامپ به این مورد خلاصه نمی‌شود و وی بارها در خفا به مشاورانش پیشنهاد داده برای محکم‌کاری، اطراف دیوار را با خندقی مملو از مار و تمساح پر کنند و حتی از آنها پرسیده هزینه این اقدام چه قدر می‌شود!

وی که یک بار به این خاطر که از نیروهای امنیتی خواسته بود پاسخ سنگ‌اندازی مهاجران را با گلوله بدهند، مورد انتقاد قرار گرفت؛ در خفا تاکید کرده برای رهایی از عواقب این عمل غیرقانونی، بهتر است به پای آنها شلیک کنند تا دست‌کم روند حرکتشان به داخل آمریکا را کند کنند.

به روایت برخی شاهدان عینی، ترامپ حین طرح پیشنهادهای خود در جلسه‌ای که ماه مارس برگزار شد؛ فریاد زده و می‌گفت: شما فکر می‌کنید من احمق هستم، من به این موضوع رسیدگی می‌کنم. این مسئله من است.

مقامات حاضر در این نشست که ظاهراً یک ساعت طول کشیده شامل «کریستن نیلسن» وزیر امنیت داخلی وقت آمریکا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه، «کوین مک آلنان» رئیس موقت حفاظت مرزی و گمرک، «مایک مولوانی» رئیس دفتر موقت کاخ سفید و «استفان میلر» مشاور کاخ سفید بودند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند