کدخبر: ۳۰۵۹۰۶ لینک کوتاه

۵۰ کشته و زخمی در تیراندازی‌های آمریکا

براساس گزارش‌های دریافتی تاکنون، ۵۲ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آن‌ها، دست کم ۱۶ نفر کشته و ۳۴ تن زخمی شده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ به گزارش مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا، در یکی از تیراندازی‌های گزارش شده در شهر "اوستربرگ" در ایالت پنسیلوانیا دو نفر کشته شدند. پلیس حادثه را قتل و خودکشی توصیف کرده و علت آن را اختلافات خانوادگی برشمرده است. درگیری بین سرنشینان دو خودرو در شهر کلمبوس در ایالت اوهایو دو نفر زخمی شدند. دو نفر نیز در تیراندازی در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا زخمی شدند. تیراندازی در شهر ممفیس در ایالت تنسی نیز دو کشته برجای گذاشت. در حادثه‌ای در شهر سیمپسون ویل در ایالت کارولینای جنوبی نیز سه نفر زخمی شدند. 10 مورد از تیراندازی‌های در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.
مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت سه شنبه تا چهارشنبه و تلفات آن‌ها را در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس، 131 مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، 42 نفر کشته و 81 نفر زخمی شده اند. 32 مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، 183 مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آن‌ها 58 نفر کشته و 115 نفر زخمی شده اند. با توجه به اینکه گزارش‌های تیراندازی‌ها در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می‌شود، آمار نهایی تیراندازی‌های بیست و چهار ساعت چهارشنبه تا پنجشنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز جمعه منتشر می‌شود.
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند